HomeAppleGalerie: podívejte se, jak se Apple připravuje na letošní keynote

Galerie: podívejte se, jak se Apple připravuje na letošní keynote

Dlouho a netrpělivě očekávaná Apple keynote se odehraje již tento týden. Pojďme se podívat, jak v jejím duchu pomalu mění Bill Grama Civic Center. Nad sanfranciským Bill Graham Civic Center v Kalifornii již vlají vlajky s logem Applu. Již za pár dní zde totiž odstartuje dlouho očekávaná Apple Keynote.

Na eventu bude představen nový iPhone 7, hovoří se ale také o Apple Watch nebo MacBooku Pro. Co můžeme vidět na snímcích ze serveru 9to5Mac? Místo konání je typicky vyzdobené vlajkami s logem Applu v černé a bílé barvě, nad vchodem se nachází obří bílé nakousnuté jablíčko. Nechybí ani motiv, který se nachází na oficiálních pozvánkách na letošní keynote, tedy shluk barevných světel na černém pozadí, který mnozí považují za náznak upgradu fotoaparátu nového iPhonu.

Na co se můžeme těšit?

Oba modely by měly být osazeny procesorem A10, vymizet by měla verze s 16GB úložištěm a základem by se měla stát 32GB varianta. U 5,5-palcového modelu se očekává duální čočka fotoaparátu, což by mohlo přinést plno pozitivních změn. Co se barevných variant týče, mohl by iPhone 7 přijít buďto ve verzi „Space Black“ nebo „Deep Blue“. Velmi zásadní změnou by mohla být absence vstupu pro klasický 3,5 mm jack konektor. Pro zapojení sluchátek by měl sloužit Lightning port, k telefonu by kromě sluchátek mohla být přibalena i redukce pro klasická sluchátka.

Apple Watch 2 by žádné závratné změny přinést neměly. Design by měl být prakticky totožný, toužebně očekávané mobilní konektivity se letos asi nedočkáme. Velkou neznámou jsou nové MacBooky Pro. Design tohoto modelu se nezměnil už po léta, a řada uživatelů i odborníků volá po osvěžení vzhledu i funkcí. Existují skutečně krásné koncepty MacBooku Pro, které ukazují například dotykový OLED panel nad klávesnicí, spekuluje se o přítomnosti funkce Touch ID.

Otázka je, zda budou počítače představeny zrovna 7. září. V uplynulých letech Apple v září představoval světu nové telefony, v říjnu iPady a MacBooky v průběhu roku. Kromě hardwarových novinek budou oficiálně do světa vypuštěny nové operační systémy: iOS 10, macOS Sierra, watchOS 3 a tvOS 10.

This slideshow requires JavaScript.