HomeJablečné novinkyApple Music je nyní levnější než Spotify

Apple Music je nyní levnější než Spotify

Spotify a Apple Music jsou na poli hudebních streamovacích služeb odvěkými rivaly. Každá z nich  má své výhody i nevýhody, jedním z klíčových faktorů ve volbě „té pravé“ je ale bezesporu cena – a tu se Apple rozhodl snížit.  Spotify je nejběžněji používanou streamovací hudební službou na světě. Může se pochlubit více než 100 miliony předplatitelů, z nich 30 milionů má aktivovanou placenou službu Premium. Apple Music se již od doby svého vzniku snaží Spotify nahradit a najít si své místo v oblasti hudebního streamingu. Jednou z možností, jak Spotify konkurovat, je nabídka služeb za nižší cenu – a právě to nyní Apple zavedl.

Začal totiž s prodejem ročních dárkových karet pro službu Apple Music, které ve Spojených státech stojí 99 dolarů. Kdo má tedy zájem o roční předplatné, může si ho nyní pořídit relativně výhodně. Ve Velké Británii vyjde karta na 99 liber, v Německu pak na 99 eur.

Proč je roční předplatné výhodné jen relativně? S roční dárkovou kartou vyjde například v USA měsíc používání služby na 8,25 dolarů. V Čechách a na Slovensku je však cena za měsíční předplatné 5,99 eur. Běžná cena měsíčního předplatného je pro Spojené státy 9,99 dolarů. Snížené ceny nelze dosáhnout jiným způsobem, než zakoupením zvýhodněné dárkové karty.

Tu je možné zakoupit ve všech Apple Storech, ale například i ve Walmartu, Best Buy nebo na PayPal gifts. Kartu zatím bohužel nelze zakoupit online přes iTunes nebo přímo v aplikaci Apple Music. Dárková karta s ročním předplatným Spotify vyjde zámořské uživatele na 120 dolarů.

Služba Spotify je na trhu již od roku 2008 a jejím zakladatelem je Švéd Daniel Ek. Posluchačům nabízí „osekanou“ a pomalejší free verzi s reklamami a vylepšenou placenou Premium verzi. V současné době má přes 100 milionů předplatitelů, z toho 30 milionů platících. Apple Music je v provozu od roku 2015 a kromě obrovského množství skladeb nabízí i rádiovou stanici Beats 1. U Apple Music neexistuje „free“ verze, nabízí ale tříměsíční bezplatnou zkušební lhůtu nebo výhodné rodinné předplatné. Apple Music je propojená s hlasovou asistentkou Siri, díky které si můžete přehrávat skladby, aniž byste museli spouštět samotnou aplikaci. Službu mohou využívat i majitelé mobilních zařízení s operačním systémem Android.