HomeiPhoneCo byste měli vědět, než si předobjednáte iPhone 7

Co byste měli vědět, než si předobjednáte iPhone 7

Již brzy se iPhone 7, který byl na včerejší keynote představen veřejenosti, uveden oficiálně do prodeje. Některé země se dočkají dříve, některé později. Přinášíme vám průvodce novým modelem, který by vám mohl pomoci ujasnit si, zda upgradovat nebo ne.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus mohou již od pátku objednávat zákazníci v Austrálii, Rakousku, Spojeném království, Spojených státech a dalších zemích. Nový model pak bude k dispozici o týden později, tedy 16. září. Zákazníci v České republice si budou muset počkat o něco déle, a to do 23. září. Rozměrově se iPhone 7 silně blíží svému předchůdci, došlo však k několika významným změnám. Hned na první pohled si můžete všimnout pruhů antény, vedoucích pouze po hraně telefonu. U „Plus“ modelu se zdvojila čočka fotoaparátu, která také (bohužel) vystupuje z těla telefonu.

Procesor A10

Každý nový model iPhonu bývá rychlejší než jeho předchůdce, někdy však na úkor výkonnosti baterie. Nový procesor A10 nabízí čtyři jádra (2 + 2 pro úsporný a náročný provoz). Ve spojení s novým GPU je nejnovější iPhone 7 na hony vzdálený svému předchůdci, a většinu úkolů zvládá o poznání rychleji. Čip A10 Fusion zvyšuje výkonnost nového iPhonu o 40%, upgradu o 50% oproti šestkovým iPhonům se dočkal i grafický výkon.

Fotoaparáty

Obě verze iPhonu 7 mají 12mpx, ale optika a podprůrné komponenty jsou vylepšené. Díky lepším objektivům můžete pořídit mnohem kvalitnější snímky i při snížené kvalitě osvětlení. Vylepšený software umožňuje také lepší pořizování snímků rychle se pohybujících objektů, což je obrovská výhoda například u sportovní fotografie. Úchvatné snímky lidí v pohybu byly předvedeny již v rámci včerejšího eventu. Bonusem pro majitele „Plus“ modelu je tolik očekávaná duální čočka fotoaparátu, jedna z čoček disponuje dvojnásobným optickým zoomem. Apple tedy naplnil svůj slib a přiblížil pořizování fotografií iPhonem 7 „zrcadlovkovému“ focení.

Vylepšený Retina HD displej

Retina displeje iPhonů i iPadů byly vždycky velmi kvalitní. Apple u iPhonu 7 rozšířil barevnou škálu a zvýšil jas. Displej iPhonu 7 se nyní pyšní funkcí Wide Color, díky které jsou barvy upravovány na základě světelných podmínek v okolním prostředí.

Home button

Apple do home buttonu implementoval tutéž technologii, která se používá ve Force Touch trackpadech. Namísto fyzického kliknutí bude nový home button odpovídat haptickou odezvou.

V současné době je příliš brzy na předpovídání užitečnosti či neužitečnosti tohoto vylepšení. Dá se však předpokládat, že odezva bude spíše pozitivní, už vzhledem k počtu uživatelů, kteří po této funkci před uvedením iPhonu 7 volali.

AirPods

Za novými AirPods stojí hromada času a práce ze strany Applu. Jejich cena není nijak nízká, ale jsou v mnoha směrech revoluční. Bezdrátovost je to nejmenší. Sluchátka nejsou ani nijak vzájemně propojena – díky čemuž se Apple stihl stát terčem vtipů na téma ztrácení sluchátek. Sluchátka se nabíjí z krabičky, ve které se dají i přepravovat. AirPods také obsahují mikrofony, díky kterým dokáží regulovat hlasitost.

Jack pro sluchátka

To, o čem se tak dlouho spekulovalo, se letos stalo skutečností: iPhone se zbavil vstupu pro 3,5 mm jack konektor, majitelům klasických sluchátek, kteří se svých miláčků nechtějí zbavovat, však v balení s novým telefonem nabídne i příslušnou redukci. Proč? Jeden z hlavních důvodů je voděodolnost nového modelu. Jednoznačným minusem této novinky je, že nemůžete zároveň nabíjet telefon a používat „drátová“ sluchátka.

Jet black

Včera byla představena i nová barevná varianta iPhonu 7 – lesklá, temně černá Jet black.

„Vysoce lesklého povrchu iPhonu 7 Jet Black bylo dosaženo precizním procesem devítikrokové anodizace a leštění,“ hlásá Apple. „Tvrdost jeho povrchu je srovnatelná s ostatními Apple produkty, díky vysokému lesku však může postupným používáním dojít k jemným odřeninám. Pokud máte obavy o povrch svého nového telefonu, doporučujeme vám použít některý z mnoha krytů pro jeho ochranu.“

U ostatních, nelesklých barevných variant iPhonu 7 toto doporučení nenajdete.

Cena

Cena 4,7-palcového iPhonu 7 začíná na 649 dolarech, 256GB verze pak stojí 849 dolarů. 5,5-palcový iPhone 7 Plus se bude prodávat od 769 dolarů do 969 dolarů (256GB varianta). Nový iPhone si můžete již teď rezervovat u Etnetera Logicworks.

novy-iphone