HomeAplikaceMario přichází na iPhony a iPady

Mario přichází na iPhony a iPady

Letošní Apple Keynote byla na novinky velice bohatá. Pódium v jednu chvíli patřilo i Shigeru Miyamotovi ze společnosti Nintendo, který představil „Super Mario Run“. Shigeru Miyamoto ze společnosti Nintendo při včerejším Apple eventu představil Super Mario Run – hru pro iOS, v jejíž hlavní roli je oblíbený instalatér Mario. Super Mario Run je prvním titulem od Nintenda, který vyšel jako samostatná hra pro smartphony.

Kromě této hry má Nintendo na poli chytrých telefonů i sociální aplikaci Miitomo. Do iPadů a iPhonů Mario doběhne nejspíš letos v prosinci, v App Storu si již teď můžete nastavit upozornění na release, abyste dostupnost aplikace nemuseli kontrolovat „ručně“.img_7364 Hráči budou mít možnost vyzkoušet část hry zdarma, za plnohodnotnou verzi si však budete muset připlatit. Hlavní hvězdou Super Mario Run není nikdo jiný než legendární Mario. Ve známém prostředí plošinovky překonává nejrůznější překážky. Mario je neustále v pohybu. Klepnutím necháte Maria vyskočit, přičemž výška skoku je přímo úměrná době, po kterou prst držíte na displeji. Směr Mariova běhu můžete měnit. Cílem hry je posbírat co nejvíce mincí a dosáhnout stožáru, než vyprší čas.

Ve hře existuje i bitevní mód zvaný „Toad Rally“, kde se hráči pokouší vzájemně trumfnout své nejvyšší skóre. Hra nabízí i režim pro jednu ruku.

Společnost Nintendo již loni oznámila, že pronikne na trh s hrami pro mobilní telefony, do března roku 2017 by měly vyjít hned čtyři tituly. Až do loňského roku však společnost popírala, že by se do her pro smartphony pouštěla. Mezi dalšími připravovanými tituly od Nintenda je například Fire Emblem a Animal Crossing.