HomeJablečné novinkyApple Watch 2 jsou tu. Voděodolné a s Pokémon GO.

Apple Watch 2 jsou tu. Voděodolné a s Pokémon GO.

Od uvedení prvních chytrých hodinek od Applu uplynul více než jeden rok. Apple představil světu druhou generaci Apple Watch. Čím se od té předchozí liší? Apple na své včerejší Keynote odhalil poslední generaci chytrých hodinek Apple Watch. Vysoce očekávané hodinky se na první pohled od svého předchůdce příliš neliší. Navzdory nejrůznějším předpovědím a konceptům si zachovaly hranatý tvar ciferníku.

Na rozdíl od první generace, která byla jen částečně voděodolná („splash proof“) je druhá generace kompletně voděodolná („swim proof“), a to až do hloubky 50 metrů – jak v bazénech, tak i ve volných vodních plochách. V zájmu vodotěsnosti ovšem musel Apple uzavřít všechny porty, což znamená, že muselo dojít k předělání reproduktoru. Ten nyní disponuje mechanismem, vytlačujícím vodu.

A jaké jsou Apple Watch 2 uvnitř? Pohání je nový S2 chip s dvoujádrovým procesorem, vynikajícím až o 50% vyšší rychlostí. Nové GPU nabízí dvojnásobný grafický výkon, což je nejvíce znát na hrách. Apple Watch 2 rovněž disponují displejem druhé generace, který nabízí dvakrát více jasu, což uživatelé ocení zejména při pobytu na ostrém slunci.

Hodinky mají i vestavěný GPS modul s okamžitým připojením na satelity, díky čemuž budou vaše fitness výkony zaznamenány s precizní přesností.

„S vestavěnou GPS zaznamenává druhá generace Apple Watch přesnou vzdálenost, tempo a rychlost u venkovních aktivit jako je chůze, běh či jízda na kole, aniž by u sebe uživatel musel mít iPhone,“ uvádí Apple.

„Díky tomu, že WatchSeries 2 využívají Wi-Fi, GPS a satelitní data, může uživatel zahájit svou venkovní pohybovou aktivitu okamžitě – použité technologie rychle určí jeho polohu.“

Apple Watch Series 2 budou na trhu v provedení hliník, nerezová ocel a bílá keramika.

Cena začíná na 369 dolarech, v ČR se předpokládá o něco vyšší částka. Předobjednávky v zahraničí začínají 9. září, prodej by měl být zahájen následující týden.

Pokémon GO

Na Apple Watch Series 2 poběží operační systém watchOS 2, žhavou novinkou je dostupnost aplikace Pokémon Go ve speciální verzi pro nositelnou elektroniku.

„Rozhodně to pro nás bylo velmi hektické léto! Od července si Pokémon GO stáhlo 500 tisíc lidí po celém světě a nachodili dohromady miliardy kilometrů.“

Aplikace funguje skvěle. Když se ve vaší blízkosti objeví Pokémon, hodinky vás na něj upozorní, stejně jako na přítomnost PokéGymu nebo PokéStopu.

Spolupráce s Nike

Součástí oznámení Apple Watch Series 2 bylo i odhalení nového partnerství se společností Nike.

„S Nike jsme spolupracovali přes deset let a nyní vám s nadšením můžeme konečně oznámit, že jsme pro vás připravili Apple Watch Nike+.“

„Nejsou to jen hodinky, je to perfektní partner pro běhání. Doufáme, že vám poskytne tu nejlepší možnou běžeckou zkušenost.“

V řadě zemí začínají předobjednávky Nike+ 13. září.