HomeiPadiOS 10 je tady! Nastal čas aktualizovat.

iOS 10 je tady! Nastal čas aktualizovat.

Nejnovější a nejlepší verze iOS 10 dnes zaútočil na vaše mobilní zařízení. Poradíme vám, jak si zařízení pro tuto verzi iOS připravit. Společně si projdeme některé důležité kroky k přípravě vašeho mobilního zařízení pro iOS 10, včetně zjištění podporovaného hardwaru, drobného „úklidu“, provedení odpovídajících záloh a samozřejmě samotné instalace.

Kompatibilita

Pokud vaše iOS zařízení není na seznamu podporovaných, nejnovější mobilní operační systém od Applu na něj nenainstalujete. Jak zjistit kompatibilitu? Přesvědčíte se o ní na stránkách Applu. Jednoduše řečeno se jedná o iPhone 5 a novější, iPad Air, iPad Mini 2 a novější a iPady čtvrté generace.

snimek-obrazovky-2016-09-11-v-21-09-33

Připravte cestu

Vždy je dobré před instalací nového operačního systému zařízení trochu pročistit a zbavit přebytečného a nepotřebného „nepořádku“. Odstraňte staré aplikace, které již na svém iPhonu či iPadu nepoužíváte. Pokud jste aplikaci nepoužili již celé měsíce a jste si jisti, že ji nepotřebujete, podržte na ní dlouze prst, dokud se „neroztřese“, a poté klepněte na křížek v rohu její ikony. Pak už jen potvrďte smazání.

Aktualizujte

Možná patříte mezi ten typ lidí, v jejichž telefonech čeká zoufale na aktualizace hromada aplikací, a číslo v rohu ikonky App Storu neustále narůstá. Přijde-li na aktualizaci operačního systému, je opravdu důležité mít v mobilním zařízení všechny aplikace aktualizované na tu nejposlednější verzi. Důvodem je kompatibilita s příští verzí iOS. Proto před přechodem na iOS 10 věnujte velkou pozornost údajům updatu aplikací přes App Store.

app-store-update

Zajistěte si dostatek volného úložiště

Pro stažení iOS 10 budete potřebovat zhruba 2,5 GB místa,proto se před aktualizací ujistěte, že vaše zařízení tímto volným prostorem disponuje. Pozor – neznamená to, že i po dokončení bude nová verze operačního systému vyžadovat stále stejný prostor. Ten je potřeba pouze pro stažení, instalaci a celý proces aktualizace. Po definitivním dokončení se většina místa opět uvolní. Výše zmíněný proces odstranění starých aplikací pochopitelně k uvolnění místa značně přispěje, hodně vám ale také pomůže odstranění starých videí a fotografií, případně jejich přesun do cloudu nebo na externí úložiště.

Zálohujte

Zálohujte, zálohujte. Je to totiž jedna z nejdůležitějších věcí, které musíte před přechodem na nový mobilní operační systém provést, obzvlášť pokud se jedná o tak velký update, jako u iOS 10. Přeskočení tohoto kroku může mít fatální následky. Nejjednodušší cesta vede přes Nastavení -> iCloud -> Záloha, zálohovat však můžete i přes iTunes. Pokud jste extra opatrní, využijte oba způsoby. V případě, že zálohování přeskočíte, a při instalaci iOS 10 dojde k chybě, můžete nenávratně přijít o veškerá data. Záloha stojí minimální úsilí, proto ji nepodceňujte.

Nainstalujte iOS 10!

Po provedení všech výše uvedených kroků jste připraveni k definitivní instalaci nového mobilního operačního systému. O dostupnosti aktualizace budete upozorněni v rohu ikonky aplikace Nastavení, případně můžete Nastavení otevřít a zkontrolovat položku Aktualizace softwaru.