HomeAplikaceRevoluce v iMessages: aplikace, hry, samolepky

Revoluce v iMessages: aplikace, hry, samolepky

Epidemie zasílání iMessages může začít. Nedlouho poté, co dostali uživatelé iOS 10 k dispozici soubor samolepek s motivem Super Mario Run, vydal Apple kompletní App Store pro iMessages. iMessage App Store je k dispozici všem, jejichž zařízení běží na iOS 10. V nabídce jsou například balíčky samolepek od společností jako Disney, Bandai Namco, Sanrio a další.

Samolepkami však celá věc zdaleka nekončí – iMessage App Store nabízí plnohodnotné hry a aplikace pro iMessages. Některé z aplikací, jako třeba Square Cash, OpenTable nebo JibJab byly veřejnosti představeny v průběhu WWDC 2016.

iMessage App Store mohou využívat jak uživatelé betaverze iOS 10, tak i uživatelé, kteří si nejnovější verzi mobilní operačního systému od Applu stáhnou oficiálně – pro ně bude k dispozici v den vydání oficiálního iOS 10.

Aplikace a hry

iMessage App Store vám hned na startu nabídne slušnou porci aplikací a her. Pár jsme jich již zmínili, ale ke stažení jich bude mnohem víc. Některé z aplikací jsou samostatné, jiné jsou zase rozšířením již existujících aplikací v „hlavním“ App Storu. Samostatnou aplikaci poznáte jednoduše tak, že se objeví na vaší domovské obrazovce. A na podobném principu pracují i balíčky samolepek – existují samolepky, které jsou rozšířením aplikací, ale i samostatné samolepky, ke kterým již nic jiného nepotřebujete.

Z nabídky Disney nálepek můžeme jmenovat například ty s tématikou Ledového království, Mickey & Friends, Stitch, Hledá se Dory, Beauty and the Beast, V hlavě nebo Lví král. A pochopitelně nesmí chybět Hvězdné války.

ios-10-imessage-apps-800x375

Cena za balíček činí necelé dva dolary a nálepky mají potenciál stát se i navzdory svému zpoplatnění vysoce populárními. Téměř všechny jsou samozřejmě animované – například ve Star Wars balíčku naleznete 21 vysoce kvalitních animovaných nálepek, které můžete buďto přidat k textu zprávy, nebo poslat samostatně. Samolepky můžete přidávat i do zasílaných fotografií. U většiny balíčků je již na první pohled jasné, že za designem a funkčností nálepek stojí hodiny a hodiny práce – každému detailu byla zcela evidentně věnována maximální pozornost.

Už teď je nabídka samolepek pro iMessages velice bohatá a dá se očekávat, že se každým dnem bude víc a víc rozrůstat.

iMessage App store nemusíte stahovat. Máte-li iOS 10, jednoduše otevřete Zprávy. Klikněte na ikonku App Storu vedle pole pro psaní zpráv a poté v levém dolním rohu klepněte na symbol čtyř bodů. Pak už jen klepnete na ikonku „+“ s nápisem Store a můžete vybírat ze široké nabídky aplikací a balíčků samolepek.