HomeiPadCo udělá iOS 10 s baterií vašeho iPhonu?

Co udělá iOS 10 s baterií vašeho iPhonu?

Nejnovější verze mobilního operačního systému od Applu iOS 10 představuje pro příslušná mobilní zařízení skutečně zásadní aktualizaci. iOS 10 je plný skvělých nových funkcí a vylepšení, kterých se řada uživatelů iPhonů a iPadů již dlouhou dobu dožadovala. Snad každá z nativních aplikací byla aktualizována a získala nové šikovné funkce, zásadních změn se dočkala i virtuální asistentka Siri. Z některých změn ale uživatelé nejspíš už tolik nadšeni nebudou. Po oficiálním vydání iOS 10 se nejspíš můžeme kromě nadšených ohlasů těšit i na nejednu stížnost. Mezi největší problémy bude asi patřit dopad nového operačního systému na životnost baterie mobilních zařízení od Applu. Existuje ale důvod k panice?

Když poprvé aktualizujete svůj iPhone či iPad na iOS 10, dostane vaše zařízení vážný zásah, pokud jde o výdrž baterie. Baterie je všeobecně pokládána za jeden z nejslabších článků iPhonů, proto se zpočátku může zdát, že půjde o velký problém. Ve skutečnosti ale věci nejsou zdaleka tak hrozné, jak se mohou na první pohled zdát. O co tedy jde? Když poprvé nainstalujete významný update iOS, mají na výdrž vaší baterie neblahý vliv dva faktory. V první řadě svůj iPhone či iPad používáte intenzivněji než normálně, protože chcete vyzkoušet všechny nové prvky aktualizace. Nadměrné užívání tedy logicky vede k nadměrnému vyčerpání baterie.

Kromě toho musí vaše zařízení přeindexovat obrovské množství dat, jako jsou kontakty, fotografie a další. Prakticky všechno, co lze prohledávat pomocí Spotlightu, musí být přeindexováno. To vše se odehrává na pozadí, takže většina uživatelů nemá ponětí o tom, že k těmto procesům dochází – zaznamenají pouze rychlé vyčerpání baterie a neznají jeho příčinu. Takže v krátkosti řečeno: nedělejte si starosti. Napoprvé se může zdát, že má iOS 10 neblahý vliv na výdrž vaší baterie, ale během několika dnů se situace opět vrátí do normálu. Ve skutečnosti můžete dokonce zaznamenat lehký nárůst výdrže.

ios-10-new-features-battery