HomeJablečné novinkyGalerie: Čím byl nahrazen jack u iPhonu 7?

Galerie: Čím byl nahrazen jack u iPhonu 7?

Zajímá vás, jakému vylepšení musel ustoupit jack konektor? Server iFixit nová zařízení od Applu rozebral, abyste se do jejich útrob mohli pohodlně podívat. Jako každý rok, podrobil web iFixit i letos nejnovější zařízení od Applu podrobnému prozkoumání. Do útrob se podíval iPhonu 7, iPhonu 7 Plus a Apple Watch Series 2. Apple jako obvykle ponechal jisté detaily ohledně vnitřku svých nových zařízaní pod pokličkou, iFixit se však nezdráhá tato tajemství poodhalit důkladnou demontáží.

U iPhonu 7 Plus postupovali odborníci z iFixit podobně, jako u předchozích modelů. V útrobách telefonu můžeme spatřit jak klasické Pentalobe šrouby, tak dva šrouby, držící strany Lightning konektoru. Za povšimnutí stojí fakt, že se iPhone 7 Plus otevírá po odstranění displeje do strany, jak můžete vidět na fotografiích. Tato změna souvisí podle iFixit s novou funkcí voděodolnosti. Co se týče odstranění jacku pro sluchátka, zabírá většinu původního prostoru Taptic Engine. V místě původního výřezu se nyní nachází jednoduchá plastová součástka. To naznačuje, že důvodem pro odstranění sluchátkového jacku byla nejspíš jak voděodolnost, tak i umístění Taptic Engine.

Pokud jde o baterii, je ta u iPhonu 7 PLus o něco větší než u jeho předchůdce. V iPhonu 6 Plus se nacházela 2750mAh baterie, letošní model disponuje 2915 mAh baterií. Dalším z významných prvků iPhonu 7 Plus je tolikrát zmiňovaná duální čočka fotoaparátu, a to včetně jejího vystouplého tvaru.

Za „vyboulení“ ale nový fotoaparát prý rozhodně stojí. Místo, které by modul fotoaparátu zabral uvnitř přístroje, muselo navíc podle iFixit ustoupit voděodolnosti a prachuodolnosti.

Práce na rozebírání Apple Watch v iFixit teprve probíhají, takže v tomto směru toho k vidění zatím moc není. Předběžné zprávy však hovoří o tom, že proces demontáže byl díky novým ZIF konektorům o trochu jednodušší. Zároveň byla v iFixit zahájena demontáž 4,7-palcového modelu iPhonu 7.

This slideshow requires JavaScript.