HomeiPhoneHome button u iPhone 7 vyžaduje „kontakt s kůží“

Home button u iPhone 7 vyžaduje „kontakt s kůží“

Ukázalo se, že někteří uživatelé iPHonu 7 a iPhonu 7 Plus budou mít v zimě problémy s odemykáním svých zařízení. Nový „neklikací“ home button u iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus totiž vyžaduje kontakt s kůží nebo speciálními rukavicemi k tomu, aby fungoval správně.

Pokud váš prst, kterým se home buttonu dotýkáte, kryje látka, tlačítko nebude reagovat na vaše pokusy dostat se na domovskou obrazovku, opustit aplikaci nebo aktivovat multitasking. A protože iPhone 7 používá novou uzamčenou obrazovku operačního systému iOS 10, neexistuje rychlý způsob, jak aktivovat číselný kód, potřebný k odemčení telefonu „ručně“. Bez použití home buttonu můžete maximálně posunout obrazovku doprava a klepnout na jeden z widgetů.

Redakce serveru MacRumors testovala na iPhonu 7 pár speciálních rukavic pro dotykové displeje a přesto, že u iPhonu 6s Plus fungovaly bezchybně, u „sedmičky“ se nepodařilo home button aktivovat. Podle ohlasů na sociální síti Twitter některé rukavice fungují, u jiných se zdá, že ne – zjevně záleží na materiálu a konstrukci rukavic. Latexové rukavice aktivují displej, ale home button na ně nereaguje.

Nový home button u iPhonu 7 již není fyzickým tlačítkem – je v jedné rovině s tělem telefonu a používá haptickou odezvu k vyvolání pocitu stisknutí tlačítka. Pro registrování dotyku používá iPhone 7 funkci Touch ID, uzamčenou obrazovku ale můžete rozsvítit díky funkci Raise to Wake.

uzamčenou obrazovku ale můžete rozsvítit díky funkci Raise to Wake. Plnohodnotné odemčení telefonu vyžaduje dotyk prstem, který není ničím krytý, případně použití odpovídajících rukavic pro dotykové displeje.

Podle uživatelů některých diskusních fór se použití home buttonu dá obejít také aktivací funkce Assistive Touch.