HomeFoto & VideoTumblr je prvním webem, který podporuje Live Photos

Tumblr je prvním webem, který podporuje Live Photos

Když Apple minulý rok představil Live Photos, zdálo se, že půjde o skvělou funkci, která bude fungovat jen na některých zařízeních od Applu. Live Photos se chovají jako GIF, který se po dlouhém stisku začne pohybovat se zvukovým doprovodem. Ačkoli si Live Photos postupně našly cestu do aplikací třetích stran, jako je například Facebook, nestaly se univerzální záležitostí. Nyní tento formát konečně přichází na plnohodnotnou webovou stránku – a tou je sociální síť Tumblr.

Mikroblogerský web včera oznámil, že zahájil plnou podporu formátu Live Photo. „Kdykoliv spatříte slavnou ikonku Live Photo, klikněte na ni a podržte, abyste fotografii rozhýbali,“ říká oficiální doporučení. Další důležitou zprávou je, že Tumblr zveřejnil svůj back-end kód na GitHubu, což znamená, že ostatní weboví vývojáři mohou vytvářet podporu pro Live Photos i na svých stránkách. Určitě by se našly weby, které s podporou přišly ještě před Tumblrem, nikdy však nešlo o masivní rozšíření. U oficiálního oznámení Tumblru o Live Photos se můžete podívat i na ukázku toho, jak tento formát snímků vypadá na webu.

Pomůže tento krok k rozšíření Live Photos i mimo mobilní zařízení? Zdá se to nepravděpodobné. Od Tumblru jde bezpochyby o skvělé gesto, ale není jisté, zda je tento formát zcela vhodný pro web jako takový. Žijeme v uspěchané době automaticky se spouštějících videí a GIFů, kde na první pohled jednoduché kliknutí a podržení asi nebude mít své místo. Zrovna u webu jako je Tumblr je však podpora zcela jistě na místě a určitě najde své využití.

tumblr-logo-rectangle-white-on-blue-839x385px

Post Tags