HomeJablečné novinkyBeta nálož pro vývojáře od Applu: vychází betaverze watchOS 3.1 a macOS Sierra 10.12.1

Beta nálož pro vývojáře od Applu: vychází betaverze watchOS 3.1 a macOS Sierra 10.12.1

Nedlouho po vydání oficiálních verzí iOS 10 a macOS Sierra přichází společnost Apple s betaverzemi operačních systémů pro Macy a Apple Watch. Apple tento týden betaverzemi svých operačních systémů rozhodně nešetřil. Vydal macOS Sierra 10.12.1 (build 16B2327e), iOS 10.1 (build 14B55c), watchOS 3.1 (build 14S452), tvOS 10.0.1 (build 14U54) a Xcode 8.1 (build 8T29o). V tuto chvíli se zatím Apple o příliš mnoho podrobností o vydaných verzích operačních systémů nepodělil. Prozatím se jedná o sestavy, určené registrovaným vývojářům.

Registrovaná zařízení můžete aktualizovat přes Nastavení -> Aktualizace softwaru nebo přes iTunes. Poznámky k updatu iOS zmiňují pouze to, že vývojáři nyní mají přístup k údajům o barometrickém tlaku na nových modelech iPadu.

Poznámky k nejnovější betaverzi WatchOS 3.1hovoří o známých problémech z předchozích verzí, ale nenabízí ani náznak toho, co by mohla nová verze nabídnout. Nemluví ani o existenci případných nových funkcí.

tvOS 10.0.1 má zjevně sloužit zejména k opravě chyb, které byly nalezeny v předchozí verzi tohoto operačního systému – nové funkce se v tomto vydání neočekávají. Stejně tak nemáme příliš mnoho informací o macOS Sierra 10.12.1. Aktualizace iOS 10.1 je k dispozici pro všechny člena beta programu od Applu.

iOS 10.0.1, watchOS 3 a tvOS 10 byly vydány veřejně minulý týden, iOS 10, určený široké veřejnosti, spatřil světlo světa 13. září.

Verze iOS 10.0.1 je ke stažení buďto přes Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru, nebo přes iTunes. Nová verze nabízí například přepracované Ovládací centrum, nový vzhled i funkce uzamčené obrazovky, widgety nebo například aplikaci Domácnost pro HomeKit.

watchOS 3 přináší především vylepšení životnosti baterie i celkové rychlosti Apple Watch. Oblíbené aplikace jsou nyní uchovávány v paměti.

Spolu s novou verzí tvOS přišla také vylepšení pro ovládací aplikaci na iPhonu. V nastavení lze nyní také aktivovat Dark Mode, majitelé Apple TV 4 se mohou těšit z nové, vylepšené Siri, nebo možnosti nastavení automatického stahování aplikací, které uživatel stáhne přes iOS.

tvos-10-apple-tv