HomeiPhoneSrovnání vlajkových lodí od Applu: iPhone 7 Plus vs. iPhone 6S Plus

Srovnání vlajkových lodí od Applu: iPhone 7 Plus vs. iPhone 6S Plus

iPhone 7 Plus vyšel rok po vydání prvního „plus-size“ modelu smartphonu od Applu. V čem se kromě A10 Fusion procesoru nebo duálního fotoaparátu liší?

Design

iPhone 7 Plus: 158x78x7.3mm, 188g, IP67 certifikace.

iPhone 6S Plus: 158x78x7.3mm, 192g

Co se designu týče, iPhone 7 Plus se od svého předchůdce oproti očekáváním přece jenom mírně liší. Linie antény jsou u nového modelu umístěny po stranách, což je změna, kterou řada uživatelů uvítá. V době vydání iPhonu 6S Plus byl obrovským hitem materiál, ze kterého byl tento smartphone vyrobený – jednalo se o slitinu hliníku. Nový iPhone 7 Plus vděčí za svou odolnost certifikaci IP67, která se podílí i na jeho ochraně proti prachu a odolnosti vůči vodě.

Absence vstupu pro sluchátkový jack konektor novému iPhonu nejenže lehce mění vzhled, ale také ubírá pár gramů na váze. O EarPods, které Apple přibaluje k iPhonu 7 Plus, toho již bylo řečeno poměrně dost. Připojují se pomocí Lightning konektoru, k dispozici je ale i redukce pro klasická sluchátka. Redesignu se dočkal i home button, tedy tlačítko plochy. Je nyní citlivý na sílu a poskytuje uživateli haptickou odezvu pro různá upozornění. Do barevné palety nových smarphonů od Applu přibyly dvě barvy: Black a Jet Black, přitom druhá jmenovaná je k dispozici exkluzivně pouze u 128GB a 256GB modelů.

iphone7-jetblack-select-2016

Displej

iPhone 7 Plus: 5,5 palce, rozlišení 1920 x 1080 při 401 pixelech na palec.

iPhone 6S Plus: 5,5 palce, rozlišení 1920 x 1080 při 401 pixelech na palec.

Oba plus-size telefony se v rozlišení displeje neliší, Apple však u nejnovějšího modelu uvádí pětadvacetiprocentní nárůst jasu a širší barevnou škálu.

Spolu s iPhonem 6S Plus představil Apple i funkci Reachability pro snazší ovládání nezvykle velkého displeje, totéž vylepšení se vším, co k němu patří, naleznete i u „sedmičky“.

Procesor

iPhone 7 Plus: Apple A10 Fusion

iPhone 6S Plus: Apple A9

Výkon sedmičkové řady iPhonů byl výrazně vylepšen nejnovějším procesorem A10 Fusion. Podle Apple by nové zařízení mělo být o 40% rychlejší oproti svému předchůdci za současného zrychlení GPU o 50%.

Apple si vždy zakládal na tom, že jeho mobilní zařízení jsou minimálně na stejné úrovni, jako u konkurence, ne-li o poznání rychlejší.

Operační systém

iPhone 7 Plus: iOS 10

iPhone 6S Plus: iOS 9

I iPhone 6S Plus můžete pochopitelně zcela bez problémů upgradovat na nejnovější verzi iOS, ta je podle Applu ale ušitá na míru iPhonu 7. iOS 10 je ke stažení pro širokou veřejnost již od 13. září.

Fotoaparát

iPhone 7 Plus: Zadní duální 12MPX, přední 7MPX

iPhone 6S Plus: Zadní 12MPX, přední 5MPX

Fotografické schopnosti smartphonů od Applu bývají většinou centrem pozornosti jak odborníků, tak i laické veřejnosti. iPhone 7 Plus disponuje jako první smartphone od Applu vůbec duálním fotoaparátem s 28 mm širokoúhlým objektivem a 56 mm teleobjektivem. Společně pak tyto dva objektivy poskytují dvojnásobný optický a desetinásobný digitální zoom.

Stejně jako jeho předchůdce se může i iPhone 7 Plus pyšnit optickou stabilizací obrazu. Kromě toho ale disponuje i LED diodami v blesku, což výrazně zlepší kvalitu fotografií, pořizovaných za zhoršených světelných podmínek.

iphone-7-applehelp

Baterie

iPhone 7 Plus: Nezjištěno

iPhone 6S Plus: 2750 mAh

Apple sice prozatím bližší specifikace ohledně výkonu baterie sedmičkového iPhonu neuvedl, slibuje však ve srovnání s loňským modelem o jednu hodinu výdrže navíc díky lepšímu procesoru. Nebude však možné „sedmičku“ nabíjet za současného používání přibalených Lightning EarPods.

Podle nezávislých testů vydrží baterie iPhonu 6S Plus za běžného provozu jeden den s tím, že k večeru mu zbývá mezi patnácti a dvaceti procenty. Test zahrnoval i jednu hodinu nepřetržitého streamování z BBC iPlayer.

Úložiště

iPhone 7 Plus: 32 GB, 128 GB, 256 GB

iPhone 6S Plus: 32 GB, 128 GB

Uvedení iPhonu 7 Plus odstartovalo nové možnosti konfigurace. Nyní mají potenciální majitelé nejnovějšího modelu na výběr mezi 32 GB modelem a 128 GB či 256 GB variantou. 16 GB varianta z nabídky zcela vymizela. Vymizela ale rovněž z aktualizované nabídky iPhonu 6, který nyní můžete zakoupit s úložištěm o velikosti 32 GB nebo 128 GB.