HomeAplikaceJak aktivovat rozšíření pro aplikace v Apple Maps (iOS 10) + co to vlastně znamená

Jak aktivovat rozšíření pro aplikace v Apple Maps (iOS 10) + co to vlastně znamená

Apple v iOS 10 zpřístupnil aplikaci Mapy aplikacím třetích stran a umožnil tak vývojářům vytvořit rozšíření, integrované do výsledků vyhledávání v Mapách. Pokud si nainstalujete aplikace, která disponuje rozšířením pro Apple Maps, proběhne integrace automaticky.

Rozšíření pro Mapy je však ve výchozím nastavení vypnuté a bez jeho aktivace nemůžete rozšířených služeb využívat. Aktivace je naštěstí velice snadná a lze ji provést na základě jednotlivých aplikací – můžete tedy povolit rozšíření jen pro určitou službu a ostatní ponechat vypnuté/zakázané.

Jak na aktivaci rozšíření pro aplikace třetích stran v Mapách?

  • Z domovské obrazovky spusťte Nastavení.
  • Zascrollujte dolů a otevřete nastavení pro Mapy.
  • Zhruba v polovině obrazovky uvidíte sekci Rozšíření se seznamem aplikací, umožňujících propojení s Mapami.
  • Vyberte aplikaci, jejíž rozšíření chcete aktivovat, a posuňte tlačítko do polohy „zapnuto“.

Nyní si funkčnost rozšíření můžete směle vyzkoušet. Otevřete Mapy, zadejte požadovaný cíl a uvidíte, že si v závislosti na druhu aktivované aplikace můžete zarezervovat místo v restauraci nebo objednat taxislužbu/spolujízdu. Jak vidíte, je to velice jednoduché a nic víc k aktivaci rozšíření aplikací třetích stran v Apple Maps nepotřebujete. Počet aplikací, umožňujících rozšíření, se postupem času bude pochopitelně zvyšovat, zatím se jedná o následující:

Open tableUberYelpZomato

V App Storu zatím bohužel u aplikací chybí informace o podpoře rozšíření pro Mapy, takže pro běžného uživatele neexistuje způsob, jak zjistit, zda aplikace funguje i v rámci Apple Maps.

Jak používat rozšíření v Mapách

Je to ještě snazší, než aktivace rozšíření. U všech zatím dostupných aplikací se jedná o velice podobný princip fungování. Rozšíření pro Mapy nabízejí například aplikace, umožňující rezervace v nejrůznějších podnicích. Nyní můžete rezervaci provést přímo z aplikace Mapy.

  • Otevřete Apple Maps.
  • Klepněte na vyhledávací pole a zadejte název restaurace, kde chcete provést rezervaci.
  • Po nalezení cíle jej otevřete.
  • Zobrazí se vám detailní informace o restauraci včetně tlačítka „Rezervace“.
  • Pro provedení rezervace na tlačítko jednoduše klepněte.

Podobně fungují i rozšíření pro Uber či Yelp. Víte o jiné aplikaci, která nabízí rozšíření pro Mapy? Dejte nám vědět v komentářích!

This slideshow requires JavaScript.