HomeJablečné novinkyJak restartovat iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Jak restartovat iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Patříte-li mezi šťastné majitele sedmičkového iPhonu a přitom jste zvyklí na některý z předešlých modelů, možná jste si lámali hlavu nad tím, jak bez „klikacího“ home buttonu provést force restart. Naštěstí se ukazuje, že sedmičková řada iPhonů k restartu klasický home button vůbec nepotřebuje – v tomto směru spoléhá na tlačítka pro ovládání hlasitosti. Pojďme se tedy podívat na způsoby, kterými můžete svůj nový iPhone restartovat. Pro někoho, kdo je zvyklý na starý způsob restartu zařízení, půjde zpočátku o nezvyk, postup je však stejně jednoduchý, jako s home buttonem.

Vynucený restart iPhonu 7

Vynucený restart není tradiční procedurou vypnutí a opětovného zapnutí mobilního zařízení. Obvykle je nutné k němu přistoupit tehdy, kdy telefon zamrzl, spadl nebo jiným způsobem neodpovídá. Někteří lidé tento postup chybně nazývají force resetem nebo jednoduše resetem, ale reset ve skutečnosti obnoví zařízení do továrního nastavení, což není případ force restartu nebo force rebootu.

Restart iPhonu 7

Stiskněte a podržte tlačítko pro snížení hlasitosti a zároveň tlačítko pro vypínání – zahájíte tím force restart. Tlačítko pro vypínání se nachází na pravé straně iPhonu 7, tlačítko pro snížení hlasitosti najdete na jeho levé straně, držíte-li telefon displejem k sobě.

  • Vše, co potřebujete udělat, je podržet zároveň tlačítko pro snížení hlasitosti a tlačítko pro vypínání – tím zahájíte proces force restartu.
  • Držte obě tlačítka, dokud se na displeji neobjeví logo společnosti Apple – přesně tak, jak jste zvyklí z předchozích zařízení.
  • Jakmile se logo objeví, můžete tlačítka pustit – iPhone 7 byl úspěšně restartován.restart-iphone-7-1-610x460

Je to jednoduché, že? Nejdůležitější je si zapamatovat, že použití home buttonu vám při pokusu o restart telefonu nebude k ničemu. S největší pravděpodobností tomu tak bude i u všech dalších nadcházejících modelech iPhonů i iPadů. Je to jiné, ale jakmile párkrát rebootujete iPhone 7 touto cestou, nový zvyk si rychle osvojíte. A osvojení je v tomto případě velice důležité – jak jsme již zmínili, změny home buttonu, které Apple provedl u iPhonu 7 a 7 Plus, budou s největší pravděpodobností následovat i u příštích mobilních zařízení od této společnosti.