HomeMacApple umožní automatické stažení macOS Sierra

Apple umožní automatické stažení macOS Sierra

Od tohoto týdne Apple uživatelům umožňuje automatické stahování macOS Sierra. Co to obnáší a jak stahování deaktivovat? Nejnovější operační systém od Applu macOS Sierra je od nynějška k dispozici v podobě automaticky stahovaného softwaru, což podle Applu usnadní uživatelům přístup k novému OS. Znamená to také, že už nemusíte stahovat aktualizaci ručně. U těch, jejichž počítače běží na OS X El Capitan 10.11.5 a novějším, začne stahování macOS Sierra probíhat automaticky na pozadí. Funkce automatické aktualizace je však omezena pouze na stažení, nikoliv na samotnou instalaci. Jakmile se instalační soubor s novým operačním systémem stáhne, uživatel obdrží oznámení o tom, že je vše připraveno k instalaci. Vše, co v tu chvíli bude potřeba udělat, je kliknout na tlačítko „Instalovat“.

Pokud o aktualizaci v danou chvíli z jakýchkoliv důvodů nestojíte, jednoduše požadavek zrušíte a vrátíte se k instalaci ve chvíli, kdy vám to bude lépe vyhovovat. Instalační soubor s názvem „Install macOS Sierra“ naleznete ve složce Aplikace, ke které se dostanete přes Finder, Launchpad nebo Spotlight. V případě potřeby se instalačního souboru můžete jednoduše zbavit jeho přesunutím do koše. Následků tohoto kroku se absolutně nemusíte bát – aktualizaci OS si můžete kdykoliv stáhnout ručně přes App Store. K automatickému stahování macOS Sierra samozřejmě dojde pouze za podmínek, že váš systém vyhovuje požadavkům na kompatibilitu.

macOS Sierra je kompatibilní s počítači iMac (late 2009 nebo novější), s MacBooky (late 2009 nebo novější), MacBooky Pro (mid 2010 nebo novější), MacBooky Air (late 2010 nebo novější), Mac mini (mid 2010 nebo novější), Mac Pro (mid 2010 nebo novější). Funkce automatického stahování není ani u Maců, ani v iOS žádnou novinkou a byla k dispozici již nějakou dobu. Můžete ji však v případě potřeby jednoduše deaktivovat.

Jak na to?

  • Na vašem Macu klikněte na liště v horní části obrazovky na Apple menu a zvolte Předvolby systému.
  • Klikněte na App Store.
  • Pod nadpisem „Automaticky vyhledávat aktualizace“ deaktivujte kolonku „Instalovat aktualizace macOS“ a předvolby vypněte.snimek-obrazovky-2016-10-04-v-13-25-36