HomeJablečné novinkyVideo: Jak vypadá Apple Campus 2 začátkem října? To budete koukat!

Video: Jak vypadá Apple Campus 2 začátkem října? To budete koukat!

Uplynul zhruba měsíc od posledních leteckých záběrů rozestavěného Apple Campusu 2 v Cupertinu. Co se mezitím událo? Necelý měsíc po zveřejnění posledních záběrů tu konečně máme další video ze stavby monumentálního Apple Campusu 2 s přezdívkou „The Spaceship“. Největší změny se udály zvenčí, kde v posledních týdnech přibylo osvětlení před budovou. Část jeřábů z areálu zmizela, což naznačuje, že se blíží dokončení prací na celé stavbě, od architektonických až po elektroinstalace a úpravu okolní krajiny.

V centru areálu kampusu se nachází vodní nádrž, jejíž plnění nedávno začalo, ale co se okolní zeleně týče, nebyl zaznamenán žádný výrazný postup – po obvodu jezírka jen přibylo pár balvanů a trochu zeleně. Na videu můžete vidět i průběh prací na podzemním auditoriu, které Apple plánuje vyhradit představování nejnovějších produktů a služeb. Zahájeny byly i práce na jedné ze sedmi kafetérií v kampusu, která se nachází na vnějším okraji „kosmické lodi“. Dočkáte se i ukázky podzemních tunelů, spojujících různé části kampusu.

Na druhém videu z Apple Campusu 2 se objeví ukázka instalace solárních panelů na střeše hlavní budovy, jejíž kompletace se momentálně odhaduje na 40%. Blíže se můžete podívat i na již zmíněné auditorium a skupinu budov, nacházejících se na Tantau Avenue v blízkosti kampusu.

Apple plánuje své zaměstnance v Apple Campusu 2 řádně „rozmazlit“ – budou zde mít k dipozici řadu míst, zaměřených na zdokonalení fyzické kondice, jako například trasy pro běh i cyklistiku nebo tenisová i basketbalová hřiště. Cupertinská společnost stále trvá na dokončení stavby areálu do konce letošního roku, stěhování zaměstnanců by pak mělo být zahájeno začátkem roku příštího.