HomeiPadVydá Apple příští rok více iPadů Pro?

Vydá Apple příští rok více iPadů Pro?

Letošní zářijová Keynote přinesla světu dva nové modely iPhonu 7, nových tabletů od Applu jsme se však nedočkali. Objevují se ale zprávy o tom, že je Apple vypustí do světa příští rok na jaře. Jak budou vypadat a kolik jich bude?

Vzhledem k postupně klesajícím prodejům svých tabletů plánuje Apple na příští rok v tomto směru výrazné změny. Ty začaly již loni vydáním iPadu Pro s displejem o úhlopříčce 12,9 palců a stylusem, resp. Apple Pencil, letos pak následovala 9,7-palcová verze téhož. Podle nejnovějších zpráv, jejichž zdrojem je zejména server KGI, hodlá Apple příští rok celou řadu iPadů Pro ještě více přepracovat a obohatit. Píše o tom i japonský blog MacOtakara, který příchod nových tabletů předpovídá na příští jaro. Vydány by měly být hned tři varianty iPadu Pro, a to o velikost 7,9 palců, 10,1 palce a 12,9 palců. Nejmenší model bude ve skutečnosti aktualizací iPadu Mini, zatímco druhé dva modely budou následníky existujících verzí iPadu Pro.

Z hlediska technologie by se samozřejmě měly nové tablety dočkat více či méně výrazného vylepšení, jako je například 12mpx iSight fotoaparát s bleskem True Tone a také True Tone displej. Menší model by měl být dokonce obohacen o Smart Connector nebo například čtyřreproduktorový zvukový systém, čímž by se měl přiblížit svým „Pro“ sourozencům. Pokud se tyto odhady zakládají na pravdě, vyvstává pochopitelně otázka, co bude s řadou iPad Mini a iPad Air – zatím si nikdo netroufá předpovídat, zda tyto modely budou vyřazeny z výroby, nebo se také dočkají aktualizace.

Post Tags