HomeTV & WatchApple končí s 3. generací Apple TV

Apple končí s 3. generací Apple TV

Apple ukončil produkci a prodej třetí generace Apple TV. V oficiálním online obchodu ji od dnešního dne nenaleznete. Definitivně ukončil produkci i prodej třetí generace své Apple TV. Přístroj zmizel z nabídky online Apple Storu a veškeré odkazy na něj nyní vedou výhradně ke čtvrté generaci Apple TV. Apple zrušení distribuce zařízení potvrdil v e-mailu, určeném zaměstnancům – ten byl zveřejněn serverem 9to5Mac.

Nejedná se o nic nečekaného – od uvedení Apple TV 3. generace již pár let uplynulo a na následující generaci si Apple dával velice záležet, proto je jasné, že se pokusí zákazníky směrovat především ke koupi „čtyřky“ – svědčí o tom i fakt, že Apple TV 3. generace například nepodporuje nový HomeKit a aplikaci Domácnost, se kterou přišel operační systém iOS 10. Kalifornská společnost bude pochopitelně nadále pokračovat v plnění nevyřízených objednávek, svou pozornost však soustředí na novější zařízení čtvrté generace. První zprávy o tom, že Apple nejspíš s Apple TV 3. generace skončí, se objevily již počátkem letošního září, kdy začala mizet z oficiálních kamenných maloobchodních prodejen Applu.

7 důkazů, že Apple mění svět televize (díky Apple TV)

Apple TV byla vydána v roce 2012. Běžela na ní speciální verze operačního systému od Applu iOS, v březnu roku 2012 pak Apple vydal TV OS 5 (na bázi iOS 5.1) . Na podzim roku 2015 pak přišla Apple TV 4. generace s podporou Siri, zbrusu novým operačním systémem tvOS a App Storem. Repasované verze Apple TV 3 Apple stále prodává za necelých šedesát dolarů.

Čtvrtá generace Apple TV je k dostání ve dvou konfiguracích: 32GB a 64GB.

Apple TV není pouhým nástrojem k přijímání televizních kanálů, ale slouží i k prohlížení řady mediálních souborů (hudby, videa či fotografie). Podporuje iTunes, umožňuje přehrávání z nejpopulárnějších internetových serverů, sledování sportovních přenosů či zpravodajství. Velkou popularitu si získaly i hry pro Apple TV.