HomeAppleNový MacBook Pro -> Dočkáme se v říjnu? Vše naznačuje, že ano!

Nový MacBook Pro -> Dočkáme se v říjnu? Vše naznačuje, že ano!

Po uvedení iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus všichni jistě netrpělivě očekávají další hardware od Applu. Bude jím MacBook Pro? A kdy se ho dočkáme? Plánujete si koupit MacBook Pro? Zkuste si počkat do října – podle některých dostupných zpráv by právě příští měsíc měl Apple představit nový laptop. A vypadá to, že se máme na co těšit. Jistě vám neunikla informace o tom, že Apple pracuje na novém, zdokonaleném modelu, který by měl představovat jednu z největších změn a inovací, které kdy byly u MacBooku Pro provedeny.

Že to zní skvěle? Nepochybně. A nejspíš se dočkáme již velmi brzy. Podle serveru MacRumors, který se odvolává na zdroje, blízké společnosti Apple, jsou práce na laptopu téměř u konce a počítač by měl spatřit světlo světa koncem letošního října. Jak je u Applu zvykem, nepadla zatím z jeho strany ani zmínka o oficiálním datu představení nového počítače, takže se zatím musíme spoléhat na jiné zdroje. Proslýchá se také, že Apple přizpůsobí macOS Sierra 10.12.1 tak, aby byl operační systém plně kompatibilní s novými funkcemi laptopu, mezi které by podle předpokladů měl patřit například dotykový OLED panel pro lepší a bohatší ovládání funkcí. Hovoří se i o přítomnosti funkce Touch ID, která by měla být součástí touchpadu.

I tyto odhady je pochopitelně zapotřebí brát s určitou rezervou, zároveň je však možné přihlédnout k faktu, že pocházejí z poměrně spolehlivých zdrojů, jejichž předpovědi se v minulosti opakovaně naplnily. Od poslední aktualizace MacBooku Pro uběhlo téměř 500 dní, takže je logické, že se na další aktualizaci jistě usilovně pracuje. Pokud tedy plánujete pořídit si nový stroj, doporučujeme vám počkat si alespoň do října, a to buďto na konkrétnější informace, nebo přímo na nový model. Řada laptopů od Applu s názvem MacBook Pro odstartovala v roce 2006 a v současné době je již na světě třetí generace těchto přenosných počítačů. Prodává se ve verzích s displejem o úhlopříčce 13 a 15 palců, v minulosti se prodávala i sedmnáctipalcová verze.

Druhá generace MacBooku Pro – tzv. „unibody“ – byla tvořená jedním kusem hliníku. Postupně počítače získaly vestavěnou baterii. Třetí generace MacBooků Pro se začala prodávat v roce 2012, kdy byla zároveň ukončena produkce sedmnáctipalcových verzí. Počítače se začaly vyrábět s Retina displejem s vyšším rozlišením, HDD byl nahrazen SSD. Koncept MacBooku Pro na fotografii pochází z dílny Martina Hájka, vidět na něm můžeme tolik diskutovaný dotykový OLED panel.

macbook-martin-hajek

Zdroj obrázků: Martin Hajek

Post Tags