HomeAppleGalerie: Byl zahájen provoz první vývojářské akademie Applu v Itálii

Galerie: Byl zahájen provoz první vývojářské akademie Applu v Itálii

Nedlouho po oznámení svých plánů na založení vývojářské akademie v Itálii Apple projekt skutečně spustil. Program pro 200 studentů odstartoval tento týden v Neapoli. O tom, že Apple plánuje v italské Neapoli otevřít akademii pro vývojáře, jsme vás již informovali. Program byl nyní konečně oficiálně spuštěn, hostit bude 200 studentů a učit je bude programování a vytváření aplikací v ekosystému iOS od Applu.

Každý student obdrží na začátku studia iPhone, iPad a MacBook – a to vše zdarma. Cenu kurzu rovněž hradí Apple a jeho partner v projektu, neapolská univerzita Federica II. Boj o místa byl poměrně divoký – v průběhu 11 dnů se o studium ucházelo okolo 4000 zájemců. Úspěšných však bylo pouze 200, příští rok je ale v plánu, že se kurz rozšíří na kapacitu 400 míst. Bude-li program dostatečně úspěšný, plánuje Apple tento model rozšířit do celého světa – neuvěřitelné množství lidí se tedy v současné chvíli soustředí na první studenty a na výsledky, které přinese jejich práce.

This slideshow requires JavaScript.

Jak je u Applu zvykem, soustředil se i zde kromě jiného i na design a celkový estetický vzhled pracovního prostoru na univerzitě – zaměřil se například na osvětlení, rozložení učeben i odpočinkový prostor. Vše perfektně odpovídá přísným požadavkům společnosti Apple. Kurzy budou probíhat výhradně v angličtině, aby byly přístupné co nejširší skupině studentů různých národností. Spolupráci Applu s neapolskou universitou Federica II. požehnal s velkým úspěchem italský premiér Matteo Renzi. Cílem programu je umožnit studentům získat dovednosti, potřebné pro programátorskou kariéru, pochopitelně se zaměřením na vývoj ekosystému vývoje v Applu.