HomeAplikaceApple odstraňuje z App Storu zastaralé aplikace

Apple odstraňuje z App Storu zastaralé aplikace

Apple začal v rámci reorganizace a aktualizace odstraňovat z nabídky svého App Storu zastaralé a neaktualizované aplikace. Vývojářům to oznámil v oficiální zprávě. Společnost před časem slíbila, že přepracuje a obnoví svůj online App Store, a svůj slib dodržel. Nyní z něj začíná odstraňovat staré, neaktuální a neaktualizované aplikace. Jako první o tom informoval francouzský web iGen.fr. „Všimli jsme si, že vaše aplikace nebyla po značnou dobu aktualizována,“ stojí ve zprávě, kterou Apple rozesílá vývojářům.

Staré aplikace nikdo nechce – pryč s nimi!

Zároveň jim nabízí, aby aktualizované verze aplikací zasílali k přezkoumání ve třicetidenní lhůtě. Po jejím uplynutí bude aplikace z online obchodu odstraněna, dokud vývojář nezašle aktualizovanou verzi, která musí být posléze schválena. Všechny odstraněné aplikace budou pochopitelně plně funkční pro všechny uživatele, kteří si je ještě před odstraněním stáhli. Apple slibuje, že služby budou bez výpadku, nákupy v aplikacích budou i nadále zcela funkční a aplikaci, kterou uživatel v minulosti smazal, bude možné opět obnovit ze zálohy v iCloudu nebo iTunes.

Nestaráte se o svou appku? Musíme ji smazat.

Cupertinská společnost 1. září varovala, že od 7. září začne pročišťovat svůj App Store od neudržovaných aplikací, od aplikací, které nebyly po dlouhou dobu aktualizovány a také od těch aplikací, které již nefungují tak, jak bylo původně inzerováno. Rovněž budou odstraněny aplikace, které nesplňují požadavky ohledně vývoje iOS. Apple taktéž již nepřijímá požadavky na zařazení aplikací s názvem delším, než padesát znaků, a to především z toho důvodu, že někteří vývojáři využívali sáhodlouhých názvů kvůli lepším výsledkům ve vyhledávání v App Storu.