HomeiPadJak odpovědět na zprávu z uzamčené obrazovky v iOS 10

Jak odpovědět na zprávu z uzamčené obrazovky v iOS 10

Pokud máte novější iPhone a nainstalovali jste si iOS 10, všimli jste při jeho opětovném uchopení minimálně dvou věcí: za prvé toho, že se displej telefonu rozsvítil sám. A za druhé toho, že notifikace vypadají úplně jinak, než jak tomu bylo v iOS 9. Mají vzhled karet a už se u nich nenachází možnost odpovědět při přejetí směrem doleva. Je to proto, že způsob interakce s notifikacemi v iOS je zcela odlišný.

Výchozím způsobem je dotyk formou 3D Touch (platí to pochopitelně pro uživatele iPhonu 6S a novějších). Pokud ale používáte zařízení, které technologií 3D Touch nedisponuje, nezoufejte – proveďte jednoduchý a známý tah karty se zprávou směrem doleva a klepněte na „Zobrazit“ pro aktivaci možnosti odpovědi. Systém pracuje podobně i s Centrem oznámení.

Co se stane u 3D Touch?

Když v iOS 10 pomocí 3D Touch stisknete oznámení za aplikace, jako jsou například Zprávy (platí to ale téměř pro všechny messengery), uvidíte náhled konverzace, pole pro zadání textu a klávesnici. Díky tomu můžete rychle a jednoduše odpovědět na zprávu a odpověď okamžitě odeslat. Celou dobu můžete konverzaci průběžně číst a zobrazují se vám i další odpovědi. Protože se jedná o operaci, prováděnou z uzamčené obrazovky, budete před odesláním odpovědi požádáni o autentifikaci prostřednictvím Touch ID.

Další způsoby interakce s notifikacemi

Spolu s možností odpovědi na zprávy mají majitelé zařízení s technologií 3D Touch ještě další možnosti v nabídce Quick Action. Můžete archivovat e-mail, a pokud používáte aplikace, jako je například Uber, dostane se vám tímto prostřednictvím spousta „živého“ obsahu, jako je třeba možnost sledovat pohyb vámi objednaného vozu.