HomeAplikaceJak v mapách v iOS 10 zobrazit (najít) místo, kde jste zaparkovali své auto

Jak v mapách v iOS 10 zobrazit (najít) místo, kde jste zaparkovali své auto

Kde mám auto?

Pokud používáte Apple Mapy v iOS k navigaci během dlouhých cest, můžete se snadno dostat do situace, kdy zaparkujete na rozlehlém, neznámém parkovišti, a zapomenete kde. A není to jen problém, spojený s dlouhým cestováním a velkými parkovišti – stačí delší čas, strávený v nákupním nebo administrativním centru, nebo prostě jen únava.

Vylepšení v desítce

V iOS 10 naštěstí Apple vylepšil nativní aplikaci Mapy skvělou schopností, díky které už si nemusíte pamatovat, kde jste svůj vůz zaparkovali. Jediné, co potřebujete, je kompatibilita náhlavní soupravy s Bluetooth nebo CarPlay. Zařízení nejprve spárujte se svým iPhonem a postupujte podle individuálních instrukcí.

Po úspěšném spárování zařízení následujte tento postup:

  • Ve vašem telefonu otevřete Nastavení.
  • Klepněte na Mapy.
  • Zascrollujte dolů a zapněte možnost zobrazení polohy auta (tlačítko musí být v poloze „zapnuto“ – zelené).
    Kouzlo začíná, když auto zaparkujete. Ve chvíli, kdy váš iPhone ztratí signál Bluetooth či CarPlay z vašeho auta, automaticky uloží jeho poslední známou lokaci. Dojde k tomu přesně ve chvíli, kdy vytáhnete klíček ze zapalování.

Po několika okamžicích můžete ve vaší aplikaci Mapy vidět ikonku zaparkovaného auta, díky čemuž si k němu po opětovném příchodu na parkoviště snadno a rychle najdete cestu.

Post Tags