HomeMacJak resetovat hudební knihovnu na iCloudu pro Apple Music a iTunes Match

Jak resetovat hudební knihovnu na iCloudu pro Apple Music a iTunes Match

Setkáváte se při přehrávání v Apple Music nebo iTunes s chybovými hlášeními, neodpovídajícími přebaly alb a skladeb a dalšími problémy? Víme, jak si s tím poradit. Díky hudební knihovně na iCloudu mohou uživatelé Apple Music a iTunes Match mít veškerou svou hudbu uloženou online pro snadný a rychlý přístup ze všech zařízení. Stejně jako u každé cloudové služby je ale i zde šance – byť poměrně malá – že se ledacos může v průběhu provozu pokazit. Pokud máte s hudební knihovnou na iCloudu problémy, poradíme vám, jak ji resetovat a vychutnat si oblíbenou hudbu opět naplno.

Kdy resetovat hudební knihovnu na iCloudu?

Při chybové hlášce s označením „4010“, nesouladu mezi skladbami, chybným zobrazováním přebalů alb či singlů, zkrátka při jakémkoliv „podezřelém chování“. Pokud jste se s čímkoliv ze jmenovaných problémů setkali, znamená to, že nejspíš potřebujete svou hudební knihovnu pročistit a znovu zesynchronizovat.

Než se pustíte do práce, ujistěte se, že máte vše pečlivě zazálohované na externím pevném disku, protože nikdo nechce po resetu skončit s prázdnou knihovnou bez skladeb, které si uložil nebo zaplatil.

Jak resetovat hudební knihovnu na iCloudu

Existují dvě cesty, jak provést reset – můžete použít metodu aktualizace, nebo skladby ručně z iCloudu odebrat. K oběma způsobům budete potřebovat iTunes a svůj Mac – z mobilního zařízení nelze reset provést.

Metoda aktualizace

  • Otevřete iTunes.
  • Z panelu nabídek v horní části obrazovky vyberte Soubor -> Knihovna a zvolte aktualizaci hudební knihovny na iCloudu.
  • Apple následně prohledá vaše skladby a roztřídí je odpovídajícím způsobem.update-icloud-music-library-screenshot

Ruční nastavení hudební knihovny na iCloudu

Pokud nic jiného nefunguje, můžete zkusit vynucené uspořádání hudební knihovny na iCloudu. Při použití této metody nebudou vaše místní soubory ovlivněny, ale přijdete o veškerý hudební obsah, který jste uložili na iCloud.

  • Otevřete iTunes.
  • Z menu v levé části okna iTunes zvolte Hudba. Klikněte na „Knihovna“. Klikněte na „Skladby“.
  • Označte veškerou hudbu za pomoci kláves Cmd + A.
  • A nyní stiskněte klávesu Backspace.
  • V žádném případě neklikejte na možnost odstranění stažených souborů, protože tím byste smazali své místní soubory namísto těch, které máte uložené na iCloudu.delete-all-icloud-music-library-screenshot

Pokud chcete jen znovu zesynchronizovat svou knihovnu na Macu, stačí kliknout na Soubor -> Knihovna a aktualizovat hudební knihovnu na iCloudu.