HomeiPadNejčastější problémy s iOS 10 a jak na ně

Nejčastější problémy s iOS 10 a jak na ně

Nejnovější mobilní operační systém od Applu iOS 10 se již stihl zabydlet v zařízeních nadpoloviční většiny uživatelů. Tak jako každý systém není ani iOS 10 bezproblémový. Pojďme se spolu nyní podívat na nejčastější potíže, spojené s jeho instalací, a jejich řešení. Pokud jste po instalaci iOS 10 zaznamenali jisté problémy, věřte, že nejste sami. Majitelé iPhonů i iPadů hlásí po aktualizaci na iOS 10 jisté problémy, z nichž drtivá většina má naštěstí snadné a rychlé řešení.

Baterie

Problémy se životností baterie po instalaci iOS 10 jsme již popisovali v samostatném článku. Redaktoři magazínu TechRadar přišli na zajímavý způsob, který zvýší životaschopnost vašeho iOS zařízení – jednoduše vypněte aktualizaci aplikací na pozadí, a to v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace na pozadí.

Vypnout můžete i sledování kondice: Nastavení -> Soukromí -> Pohyb a fitness. Obzvlášť pokud máte Apple Watch nebo jiný fitness tracker, nebude potřebovat sledování na telefonu.

img_3241

Pokud máte možnost připojit se na Wi-Fi, ujistěte se, že jste tak opravdu učinili – respektive že tak učinilo vaše mobilní zařízení. Naopak když jste venku, vypnutím Wi-Fi (můžete ho provést jednoduše a rychle v Ovládacím centru) zabráníte vašemu telefonu, aby opakovaně vyhledával všechny dostupné Wi-Fi sítě. Baterii vám ušetří i snížení jasu displeje nebo například vypnutím aplikací, které hlásí nejvyšší spotřebu.

Telefon přestává fungovat

S iOS 10 je spojen jeden zajímavý paradox: zatímco betaverze fungovala testerům zcela bezproblémově, po uvolnění plné verze začali uživatelé hlásit problémy s nefunkčností svých iPhonů a iPadů. Řešení je naštěstí jednoduché a vede přes staré dobré iTunes.

Vyžaduje to ale i prevenci – před každou aktualizací pečlivě zálohujte své zařízení přes iTunes. Touto cestou je totiž také možná jeho úspěšná obnova.

Problémy s Wi-Fi a Bluetooth

Potíže tohoto rázu dokáží jistě vyděsit nejednoho uživatele.

Prvním a většinou i úspěšným řešením je reset – jak na něj?

Jděte do Nastavení -> Obecné -> Obnovit -> Obnovit nastavení sítě.

img_3239

Nemusíte se bát, při tomto obnovení zůstanou vaše data nedotčená, zato vaše bezdrátová připojení budou obnovena do svého výchozího nastavení, což v drtivé většině případů daný problém vyřeší.

Potíže s home buttonem

V iOS 10 se způsob fungování home buttonu změnil – ve výchozím nastavení ho musíte pro odemknutí obrazovky stisknout.

Je to pro vás nezvyk? Nemusíte mít starosti.

Nastavení -> Zpřístupnění -> Tlačítko plochy -> Aktivovat přiložením prstu se můžete opět vrátit zpět ke starému osvědčenému způsobu odemykání.

img_3240

iPhone přestal po aktualizaci vibrovat

Někteří uživatelé zaznamenali, že jejich iPhone po aktualizaci na iOS 10 již při obdržení zprávy nevibruje. Jako první řešení vyzkoušejte force restart, tedy stisknout zároveň home button a vypínací tlačítko, dokud se na displeji neobjeví logo Applu. Pokud to nepomůže, zazálohujte svůj telefon a obnovte ho do továrního nastavení.

Nefunguje Touch ID

Pokud po aktualizaci na iOS 10 vaše Touch ID přestalo zcela nebo částečně fungovat, zkuste následující:

  • Z domovské obrazovky jděte do Nastavení -> Touch ID a kódový zámek a zadejte svůj kód.
  • Vypněte iTunes a App Store a restartujte své zařízení.
  • Vraťte se do Nastavení a opět zapněte iTunes a App Store.
  • Zkuste také odstranit a znovu načíst všechny své otisky.