HomeAplikaceCo dělat, když se videa na YouTube nenačítají (návod pro macOS)

Co dělat, když se videa na YouTube nenačítají (návod pro macOS)

Pokud jste na síti YouTube jako doma, možná se vám už stalo, že navzdory kvalitnímu internetovému připojení videa odmítala prokazovat svou službu a zasekla se v režimu „buffering“. Čím je to způsobené a co se s tím dá dělat? Pokud výše uvedený problém důvěrně znáte, zkuste věnovat pár minut četbě našeho návodu, ve kterém jsme se pro vás pokusili shrnout nejúčinnější možná řešení.

Proč k tomu dochází?

Ani vysoce kvalitní internetové připojení vám bohužel nedokáže zajistit bezchybný chod naprosto všech serverů. Často tkví problém v přetíženosti webu – pokud YouTube v jednu chvíli používá veliké množství lidí, servery pracují velmi tvrdě, aby službu mohli distribuovat opravdu všem. Někdy je to lepší, ale servery mohou mít i svůj špatný den. Rozpočet společnosti Google naštěstí dovoluje realizaci opravdu výkonných serverů, ale může se stát, že odpověď trvá mnohem déle, než je obvyklé.

YouTube Slow Error

Všimli jste si načítacího kolečka ve středu okna s videem a modrého dotazu „Experiencing interruptions“ ve spodní části? Nejste první ani poslední, kdo se s touto chybou setkal. Tento jev většinou značí problém na straně uživatele spíše než na YouTube. Na následujících řádcích vás seznámíme s kroky, pomocí kterých byste měli být schopni problém s načítáním videí na YouTube vyřešit k plné spokojenosti. Google nabízí řadu řešení „kolečka smrti“ na YouTube a my se na ně nyní společně podíváme.

youtube-slow-error-593x263

Zavřete pár karet v prohlížeči

Pokud máte ve svém prohlížeči otevřeno příliš mnoho karet, může se stát, že si váš Mac již nedokáže poradit s tolika procesy a přehrání videa je zkrátka nad jeho možnosti. V takových případech vám pomůže jednoduše zavření těch karet, které zrovna v danou chvíli k práci nepotřebujete. Častěji k tomu dochází při snaze přehrát 4K video, protože vysoká kvalita si žádá větší výkon vašeho Macu. A pokud vám v prohlížeči běží více YouTube videí najednou, je problém na světě.

youtube-video-downloader-extension-1

Restartujte prohlížeč

Může se stát, že se váš prohlížeč zrovna potýká s nějakou blíže nespecifikovanou chybou, kterou vyřeší restart. Zkuste prohlížeč zavřít a po nějaké době opět spustit a stránku znovu načíst.

Restartujte router

Zdrojem řady problémů s internetem je místo, kterým se – zjednodušeně řečeno – tok dat dostává do vašeho domova, tedy router – ať už kabelový, nebo  bezdrátový. Dejte mu minimálně třicet sekund na to, aby se dokázal znovu inicializovat. Tento krok by měl vyřešit vaše problémy s internetem a tím pádem i s načítáním videí na YouTube.

Restartujte svůj Mac

Problém může spočívat i ve vašem počítači a mít například podobu dočasné závady na grafické kartě, což se odráží na fungování serveru YouTube. Je to spíše vzácnost, ale čas od času k tomu může dojít, obzvlášť u méně výkonných počítačů. Pokud si myslíte, že by mohlo jít i o váš případ, zkuste svůj počítač restartovat. Případně můžete zkusit restart PRAM: vypněte počítač a při startu podržte klávesy Command + Option + P + R.

reset-pram-mac

Aktualizujte svůj webový prohlížeč a pluginy

Pokud používáte zastaralý webový prohlížeč nebo zastaralé mediální pluginy, může se to odrazit na způsobu, jakým pracuje YouTube. Proto je důležité udržovat svůj prohlížeč i pluginy aktualizované. Snažte se o to, abyste na svém Macu měli nainstalovaný vždy ten nejnovější software. Díky HTML5 může nyní YouTube fungovat i bez Flashe, ale doby, kdy jste bez příslušného Flash pluginu na tomto serveru nerozběhli žádné video, nejsou tak hlubokou minulostí.

Zkuste jiný prohlížeč

Zákonitosti fungování některých webů mohou často působit jako čirá magie. Jelikož YouTube spadá pod Google, nabízí se logicky možnost vyzkoušet Google Chrome. V redakci se nám ale naopak stalo, že zatímco v Chromu videa nefungovala tak, jak by měla, Safari je spouštělo zcela bez problémů.

Změňte DNS server

Pokud váš DNS server blokuje určité domény, může to mít vliv na přehrávání YouTube videí. V některých případech se weby sice načtou, ale video se nerozběhne. DNS serveru Google (8.8.8.8 nebo 8.8.4.4) by mohl být spolehlivým řešením tohoto problému. Nastavení můžete provést dvěma způsoby – z nastavení Wi-Fi na vašem zařízení nebo z nastavení vašeho routeru.