HomeiPhoneJak nastavit Siri, aby vám oznamovala příchozí hovory v iOS 10

Jak nastavit Siri, aby vám oznamovala příchozí hovory v iOS 10

Siri je s každým vydáním iOS užitečnější a užitečnější. Kromě řady jiných dalších funkcí vám nyní dokáže přečíst jméno toho, kdo vám právě v danou chvíli volá, takže se nemusíte dívat na displej. Jak tuto funkci nastavit?

Jak funkci nastavit

V iOS 10 přišel Apple s dalším skvělým vylepšením. Když obdržíte na váš iPhone příchozí hovor, Siri vám nahlas oznámí, kdo volá. Jedná se o funkci, která je součástí platformy Zpřístupnění, ale je užitečná pro všechny. Hodí se vždy, kdy se na svůj iPhone zrovna nemůžete podívat – napřklad při běhání, jízdě na kole, nebo jen tehdy, kdy máte přístroj ve své kapse či tašce. Funkce navíc není omezená jen na nejnovější modely, ale je přístupná všem, jejichž přístroj běží na iOS 10. Jak ji aktivovat?

Neunikne vám důležitý hovor

Můžete si dokonce určit, zda vám Siri bude oznamovat jména volajících vždy, v autě, nebo jen tehdy, kdy máte zrovna do telefonu připojená sluchátka. Změny můžete rychle a jednoduše provést v Nastavení. Díky aktivaci vám již neunikne žádný důležitý hovor, a to ani tehdy, když se zrovna na svůj iPhone nemůžete podívat.

  • Z domovské obrazovky spusťte Nastavení.
  • Klepněte na Telefon.
  • V sekci Hovory klepněte na Oznamovat hovory.
  • Nyní zvolte, zda chcete být Siri upozorňováni na příchozí hovory vždy, jen při zapojení sluchátek v autě, pouze při zapojení sluchátek, nebo nikdy.
    O svůj vyzváněcí tón nepřijdete, jen do něj bude znít hlas Siri, oznamující jméno volajícího.

 

sluchatka