HomeiPadJak postupovat, když se systém iOS nechce zaktualizovat / nedokončí se instalace

Jak postupovat, když se systém iOS nechce zaktualizovat / nedokončí se instalace

Po vydání iOS 10 se spousta uživatelů potýkala s problémem, kdy jejich telefon odmítal aktualizace softwaru s tím, že ji není schopný ověřit. Tento problém, stejně jako drtivá většina problémů u Applu, ale naštěstí není v žádném případě neřešitelný. Aktualizace iOS se většinou snadno instalují, může se ale vyskytnout několik zcela běžných problémů. Mezi ty větší patří chybové hlášení o tom, že nebylo možné ověřit aktualizaci, a o nemožnosti připojit se na internet, a to dokonce i tehdy, kdy vaše připojení běží bez problémů. Naštěstí se jedná o chybu, na které Apple pilně pracuje, a kterou můžete snadno napravit i vy.

Než začnete s nápravou problému, ujistěte se, že vaše internetové připojení je v pořádku, a to jak na straně přijímače – přístroje – tak i u routeru. Pokud je vaše interntové připojení bez problémů, zkuste spustit, vypnout a opět spustit Nastavení z domovské obrazovky. Stále se vám objevuje stejné chybové hlášení?

Nyní zkuste jednoduše vypnout a znovu zapnout svůj iPhone či iPad.

Obnova síťových nastavení

  • Před obnovou síťových nastavení vás musíme varovat, že po jejím provedení budete muset zadat veškerá hesla k síťovými připojením znovu.
  • Jděte do Nastavení -> Obnovit -> Obnovit nastavení sítě a potvrďte.

obnovit-nastaveni

  • Opět se přihlaste do příslušných sítí.
  • Nyní můžete vyzkoušet funkčnost aktualizace.

Odstraňte aktualizaci

  • Jděte do Nastavení -> Obecné -> Úložiště a využití iCloudu.
  • Klepněte na správu úložiště.
  • Zascrollujte, dokud neuvidíte položku Aktualizace softwaru a zvolte smazání aktualizace.
  • Nyní zkuste aktualizaci opět nainstalovat.

Uvedené postupy platí jak pro standardní aktualizace, tak i pro betaverze aktualizací iOS. Pokud žádný z uvedených kroků nezabere, zkuste reset zařízení: stiskněte zároveň home button a vypínací tlačítko (u sedmičkové řady iPhonů stiskněte vypínací tlačítko a tlačítko pro snížení hlasitosti) a držte, dokud se na vašem displeji nezobrazí logo Applu. Pak tlačítka pusťte a zkuste pokračovat v instalaci aktualizace.