HomeiPhoneJak vypadá funkce Tíseň SOS na iPhonu + co to vlastně je a jak se to nastavuje

Jak vypadá funkce Tíseň SOS na iPhonu + co to vlastně je a jak se to nastavuje

Apple vydal minulý víkend aktualizace betaverze svého mobilního operačního systému iSO 10.2. Kromě nových emojis a aplikace „TV“ obsahuje jednu velice důležitou funkci. Nese název „Tíseň SOS“ a umožní uživatelům rychle vytočit telefonní číslo místní tísňové linky. Jak ji aktivovat a používat?

Mohlo by Vás zajímat: Co dělat, když se iPhone neustále vypíná?

Funkce pomůže uživatelům vytočit tísňovou linku ve chvílích, kdy si třeba nemohou vzpomenout na číslo, nebo z jakýchkoliv důvodů nemohou policii, záchrannou službu či hasiče vytočit klasickou cestou. Podobnou funkcí disponují například Apple Watch, kam přišla v září letošního roku. Tísňové volání lze aktivovat stiskem a držením tlačítka po straně zařízení po dobu pěti sekund

Jak vypadá funkce Tíseň SOS na iPhonu

Pro vytočení čísla tísňové linky na iPhonu musíte pětkrát rychle za sebou stisknout vypínací tlačítko. Spustí se třísekundový odpočet, během kterého máte možnost volání stornovat. Pokud tak neučiníte, váš iPhone vytočí číslo místní tísňové linky – momentálně v tomto směru spolupracuje 14 zemí.

V iOS 10.2 beta 2 je tísňové volání aktivováno ve výchozím nastavení. Stav funkce zjistíte v Nastavení -> Obecné -> Tíseň SOS.

tise-sos-ios10

 

Jak používat funkci Tíseň SOS na iPhonu

Funkce Tíseň SOS vám umožní vytočit regionální linku tísňového volání, když pětkrát rychle za sebou stisknete vypínací tlačítko. Rozezní se zvukový alarm a na obrazovce se objeví odpočet, během kterého máte možnost volání stornovat.

 

tisnove-volani

 

Zvukový signál lze vypnout v Nastavení -> Obecné -> Tíseň SOS.