HomeJablečné novinkyJak pořídit screenshot Touch Baru – dotykový proužek u nového MacBooku Pro

Jak pořídit screenshot Touch Baru – dotykový proužek u nového MacBooku Pro

Možná jste se někdy pozastavili nad tím, zda je na novém MacBooku Pro s Touch Barem možné pořídit screenshot obsahu samotného Touch Baru. Výchozí klávesová zkratka Shift + Command + 3 zachytí vše, kromě něj. U macOS Sierra 10.12.2 beta 3 ale Apple implementoval zbrusu novou zkratku, určenou speciálně pro zachycení screenshotů Touch Baru.

V dnešním článku vám představíme vše, co potřebujete vědět o pořízení snímku dění na Touch Baru a jeho uložení v podobě obrazového souboru na váš počítač. Rovněž vás naučíme, jak uložit snímek Touch Baru přímo do schránky a okamžitě jej vložit do jiných aplikací, a také jak přidat zkratky pro pořízení snímku obsahu přímo do Touch Baru. Návod platí pro MacBooky s Touch Barem a operačním systémem macOS Sierra 10.12.3. beta 3 nebo novějším.

Jak pořídit snímek obsahu Touch Baru

Stiskněte klávesovou zkratku Shift + Command + 6. Vše, co je momentálně zobrazeno na Touch Baru, bude zachyceno na obrazovém souboru a uloženo na plochu. Pro zachycení obrazu Touch Baru „časovaně“ nebo pro zachycení jeho vybrané části použijte předinstalovanou aplikaci Grab (Finder -> Aplikace -> Utility -> Grab). Více o používání aplikace Grab se dočtete zde.

Jak uložit snímek obsahu Touch Baru do schránky

Stiskněte klávesovou kombinaci Control + Shift + Command + 6. Snímek obsahu Touch Baru bude uložen přímo do schránky k dalšímu kopírování a vkládání.

Přizpůsobení screenshotů Touch Baru

V macOS si můžete přizpůsobit pořizování screenshotů Touch Baru. V Apple Menu v horní části obrazovky Macu zvolte Předvolby systému -> Klávesnice -> Zkratky -> Snímky obrazovky. Zde si můžete zkratky pro jednotlivé akce plně přizpůsobit.

snimek-obrazovky-2016-11-26-v-7-48-52

Přidání zkratek pro screenshoty do Touch Baru

Pokud screenshotů Touch Baru pořizujete hodně, možná byste uvítali možnost mít pro ně přímo určené tlačítko na Touch Baru. V menu v horní části obrazovky zvolte Apple Menu -> Předvolby systému -> Klávesnice -> Customize Control Strip. Zde klikněte na Snímek obrazovky a přetáhněte na požadované místo.