HomeAplikaceJak změnit tapetu na macOS Sierra + skvělý spořič obrazovky od Googlu

Jak změnit tapetu na macOS Sierra + skvělý spořič obrazovky od Googlu

macOS Sierra kromě skvělých softwarových funkcí nabízí uživatelům i něco pro potěchu oka – řadu úchvatných fotografických tapet, které obzvlášť vyniknou na velkých 5K iMacích. Povíme vám, jak tapetu v macOS Sierra nastavit, a jako bonus přidáme návod na instalaci skvělého spořiče obrazovky od Googlu.

Jak změnit tapetu v macOS Sierra

Ze všeho nejdříve otevřete Finder. Stiskněte kombinaci kláves Command + Shift + G a do příslušného pole zadejte /Library/Desktop Pictures a klikněte na Otevřít. Zobrazí se vám veškeré předinstalované fotografické tapety v macOS Sierra.snimek-obrazovky-2016-12-21-v-13-47-49

Pokud chcete ve fotografiích provádět jakékoliv úpravy, doporučujeme vám si nejprve vytvořit si kopii daného obrázku a úpravy provést s ní. Originální obrázek by měl zůstat v původním umístění zachován. Na obrázek, který chcete nastavit jako tapetu, klikněte pravým tlačítkem myši nebo dvěma prsty klepněte na trackpad a zvolte „Nastavit obrázek na ploše“.
snimek-obrazovky-2016-12-21-v-13-52-57

Nainstalujte si fotografický spořič obrazovky od Googlu

Google koncem listopadu vypustil do světa vlastní spořič obrazovky pro Mac. Tvoří ho neustále se měnící fotografie uživatelů z Google +. Jedná se vždy o nejlépe hodnocené fotografie, z bezpečnostních důvodů ale byly z výběru vyřazeny snímky, zachycující osoba. Můžete se tedy těšit na úchvatné snímky přírodních, architektonických a jiných panoramat, ale i nejrůznějších detailů. Při používání více monitorů najednou se vám na každém displeji bude zobrazovat jiná fotografie.

  • Dvojitým kliknutím spusťte dmg aplikaci
  • V Předvolbách systému pak jako spořič obrazovky nastavte FeaturedPhotos

snimek-obrazovky-2016-12-21-v-14-05-31