HomeiPadJak používat bezdrátová sluchátka AirPods

Jak používat bezdrátová sluchátka AirPods

Apple po dlouhých měsících odkládání konečně vydal bezdrátová Bluetooth sluchátka AirPods. Pokud i vy patříte mezi jejich šťastné novopečené majitele, máme pro vás kompletní návod na jejich nastavení a používání.

Jak ovládat přehrávání s AirPods

AirPods disponují infračervenými senzory, díky kterým „poznají“, že jste si je nasadili. Přehrávání audioobsahu tedy můžete snadno pozastavit tím, že vyjmete alespoň jedno sluchátko z ucha. Díky akcelerometru můžete přehrávání ovládat také dvojitým poklepem na sluchátko. Ve výchozím nastavení dvojitým poklepáním aktivujete Siri, účel gesta ale můžete změnit v Nastavení -> Bluetooth -> AirPods. Chcete-li přehrávání ovládat přes Siri, zapamatujte si příkazy „Play“, „Pause“, „Skip back“, „Skip forward“, „Skip back … seconds“, „Skip forward … seconds“, „Lower volume xx%“ a „Raise volume xx%“. Samozřejmostí je možnost zadat název skladby, kterou chcete přehrát.

Koupit sluchátka: ZDE

Jak manuálně přepnout na přehrávání přes AirPods

Ve chvíli, kdy si jedno ze sluchátek vložíte do ucha, začne se automaticky audio obsah přehrávat do AirPods. Přepnout na tento způsob přehrávání ale můžete i ručně. Vytažením spodní části displeje aktivujte Ovládací centrum, posuňte obsah doleva na kartu „Právě hraje na iPhonu“, klepněte na malou šipku v pravém dolním rohu a zvolte „AirPods“. Přepnout můžete i v Nastavení -> Bluetooth -> AirPods.

airpods-iphone-manual-screens

Jak používat AirPods s Apple Watch

Po spárování AirPods s vaším iPhonem dojde automaticky i ke spárování s Apple Watch s watchOS 3. Pokud začnete přehrávat audio na svých chytrých hodinkách, zvuk se automaticky přesměruje do AirPods. Ruční přepnutí provedete přes Ovládací centrum -> AirPlay.

airpods-apple-watch

 

Jak používat AirPods s iPadem

Díky synchronizaci přes iCloud se vaše AirPods automaticky spárují i s iPadem, pokud sdílí stejný iCloud účet, jako váš telefon. Podmínkou je operační systém iOS 10. Ruční nastavení provedete v Ovládacím centru, kde přepnete na kartu „Právě hraje“ -> AirPods.

Jak používat AirPods na Macu

Pokud váš Mac sdílí stejný iCloud účet s vaším iPhonem, mělo by párování být provedeno automaticky. Pokud k automatickému párování z jakéhokoliv důvodu nedošlo, klikněte na ikonu Bluetooth na liště nabídek -> Připojit -> AirPods.
airpods-mac-screens-01

Post Tags