HomeAplikaceTipy a triky, s nimiž ovládnete hru Super Mario Run (pro iOS)

Tipy a triky, s nimiž ovládnete hru Super Mario Run (pro iOS)

V polovině prosince se majitelé iOS zařízení konečně dočkali dlouho a netrpělivě očekávané hry Super Mario Run. Chcete v ní být co nejlepší? Vyzkoušejte naše triky, určené jak úplným začátečníkům, tak i  suverénním pokročilým hráčům.

Jak na skoky

Skákání patří mezi základní kameny celé hry. „Vyskákat“ si můžete mince, Challenge Coins a další bonusy. Jak na to?

  • Malý skok: Dochází k němu automaticky a Mario se jím vyhýbá menším překážkám.
  • Normální skok: Klepněte na displej.
  • Vysoký skok: Klepněte na displej s podržte.
  • Skok s otočkou: Klepněte na displej, podržte a znovu klepněte.
  • Skok zpět: Když se rozběhnete proti zdi a klepnete, Mario se rozběhne opačným směrem – můžete tak posbírat předměty, které jste dříve minuli.

Pokročilé „skákací“ triky

Zkuste se naučit ovládnout správně načasované skoky, díky kterým můžete zasáhnout více bloků najednou.

  • Zastavte se ve vzduchu – po výskoku se ve vzduchu otočíte tak, že klepnete na obrazovku, podržíte a posunete mírně doleva. Vracet se tak můžete například pro mince.
  • Chyťte vlajku – nejlepší způsob, jak získat vlajku, je udělat skok s otočkou ve vzduchu. Když se po vysokém skoku (dlouhý stisk) ocitnete ve vzduchu, stiskněte dlouze obrazovku, abyste se ve vzduchu otočili.

Nedaří se vám v prvním levelu dostat Challenge Coin? Skočte na cihlu, která se nachází nad blokem s otazníkem (skočte na daný blok a pak vyskočte, abyste se dotkli cihly) a dostanete Super Star. Díky Super Star získáte nezranitelnost a zároveň se k vám přiblíží Challenge Coin.

K čemu je dobrá bublina – když ve hře „zemřete“, objevíte se za chvilku zpět v bublině. Tu ale můžete také aktivovat kdykoliv v průběhu hry klepnutím na ikonu bubliny v horní části obrazovky. V bublině se pak můžete vrátit zpět, čas vám ale běží jako obvykle.

Získejte druhou fialovou Challenge Coin díky bublině – abyste získali druhou fialovou minci v prvním levelu, vyskočte si na první cihlu s otazníkem, abyste získali bublinu navíc. Poté klepněte na ikonu s bublinou v horní části obrazovky a ve chvíli, kdy se dostanete na vrchol seřazených cihel, bublinu praskněte. Vyskočte na vršek druhé řady a poté vyskočte, abyste získali Challenge Coin.

„Umírání“ ve hře nemusí být nutně negativní záležitostí – sice přijdete o pár mincí, máte ale zároveň možnost dostat se na samý začátek levelu bez resetu obsahu.

Následujte šipky – když narazíte na šipku, sledujte její směr. Často vás totiž navede k ještě většímu množství mincí nebo dokonce ke skrytým Challenge Coins.

super-mario-run-screenshot-02

„Ošéfujte“ šéfy

Skočte na Bowsera – do bitvy se šéfem nemůžete vstupovat neposíleni. Abyste porazili Bowsera, musíte skočit na jeho masivní krunýř a přistát na sekyře, která spadne na most, na kterém Bowser stojí. Pokud jste malí, není lehké ho přeskočit. Větší šanci máte po power-upu.