HomeAplikaceZjistěte, jaký LTE modem má váš iPhone 7 nebo 7 Plus

Zjistěte, jaký LTE modem má váš iPhone 7 nebo 7 Plus

Krátce po vydání iPhonu 7 a 7 Plus vyšlo najevo, že nejsou všechny modely stejné. Rozdíl mezi nimi spočívá mimojiné v typu LTE modemu, kdy některé přístroje mají výkonnější komponenty a jiné méně výkonné. Jak zjistit, zda jste měli štěstí na ten „lepší“ model?

Rozdílné LTE modely

iPhony sedmé řady mají různé LTE modely, přičemž jedny jsou o poznání rychlejší, než druhé. Není to poprvé, kdy Apple použil dvě různé součástky u stejné produktové řady. V tomto případě je ale rozdíl mezi jednotlivými modely markantní. Výrobci příslušných modemů jsou Intel a Qualcomm. Modem od Qualcommu pracuje se sítěmi GSM a CDMA, modem od Intelu pouze se sítí GSM, a proto je o něco pomalejší. Jak zjistíte, kterým modelem disponuje právě vaše „sedmička“?

Zjištění „na vlastní pěst“

Budete potřebovat číslo modelu vašeho iPhonu 7 nebo 7 Plus. Cesta k němu vede klasicky přes Nastavení z domovské obrazovky.

  • Otevřete Nastavení.
  • Klepněte na Obecné.
  • Klepněte na Informace.
  • Zascrollujte dolů a klepněte na Právní dokumenty.
  • Klepněte na Standardy.

lte-modely-iphone7

 

Zcela nahoře naleznete malým písmem vytištěné číslo vašeho modelu. Pokud je to A1660 nebo A1661, máte štěstí na rychlejší modem od Qualcommu. Pokud je to A1778 nebo A1784, disponuje váš telefon modelem od Intelu.

Zjištění čísla modelu pomocí aplikace Lirum Info

Číslo modelu za vás dokáže zjistit i příslušná aplikace. Můžete vyzkoušet třeba Lirum Info  Lite, která je zdarma.

  • Po stažení aplikaci spusťte a klepněte na menu v levém horním rohu.
  • Zvolte This Device -> General, a zascrollujte k položce „Model Number“.

Na závěr ještě podotýkáme, že zjištění, že zrovna váš iPhone patří mezi ty „pomalejší“, není vlastně nijak tragické. Rozdíl by byl znát především ve chvíli, kdy byste oba modely porovnávali zároveň, a kromě toho je důležité si uvědomovat, že i v případě modemu od Intelu jste majitelem jednoho z nejrychlejších smartphonů současnosti.