HomeAplikaceJak stáhnout & nainstalovat Panterovy české doplňky od Logicworks

Jak stáhnout & nainstalovat Panterovy české doplňky od Logicworks

Společnost Logicworks minulý rok vydala skvělou pomůcku pro všechny české uživatele Macu v podobě softwaru, obsahujícího přes 300 tisíc hesel pro opravu češtiny v Mac OS X a anglicko-českého slovníku s funkcí vyhledávání. Jste brněnským patriotem? I vy si s Panterovými českými doplňky přijdete na své.

Jak na stažení a instalaci doplňků?

  • Na této adrese si potřebné doplňky stáhnete do svého Macu. Pro stažení zadejte své jméno, příjmení, a e-mailovou adresu.
  • Poté, co obdržíte oznámení o bezproblémovém stažení doplňků, zkontrolujte svou e-mailovou schránku. Nezapomeňte zkontrolovat i spam.
  • Po kliknutí na odkaz v e-mailu se doplňky začnou stahovat. Ze složky stahování spusťte příslušný instalační soubor. Pokud se instalace z bezpečnostních důvodů nespustila, klikněte v panelu nabídek v horní části obrazovky na Předvolby systému -> Zabezpečení a soukromí, kde v kartě Obecné povolíte instalaci doplňků.
  • Po potvrzení se spustí instalátor. Instalace není nic těžkého, stačí postupovat podle instrukcí.
  • Před dokončením instalace zadejte administrátorské heslo ke svému Macu a počkejte na restart počítače.

Snímek obrazovky 2017-02-16 v 11.15.41

Po restartu se opět vraťte do Předvoleb systému a klikněte na Klávesnice -> Text -> Pravopis. V seznamu jazyků zascrollujte zcela dolů a klikněte na Nastavit. Vyberte češtinu a přetáhněte ji na první místo v seznamu. Klikněte na Hotovo.

Otevřete aplikaci Slovník – buďto z Finderu -> Aplikace, nebo stiskněte klávesy Cmd + mezerník a do vyhledávacího pole zadejte Slovník. Ve Slovníku přetáhněte položky Česko-anglický slovník a Slovník Hantecu na první místa.

Post Tags
No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.