HomeAplikaceNové emotikony v iOS 10 – Jak s nimi pracovat, Jak je zvětšit a další triky

Nové emotikony v iOS 10 – Jak s nimi pracovat, Jak je zvětšit a další triky

Apple v iOS 10 kromě jiného aktualizoval i aplikaci Zprávy pro iPhone, iPad a iPod touch. V dnešním návodu si ukážeme, jak co nejlépe využívat emojis. Emotikony v iOS 10 mohou být až třikrát větší, ale to není vše. Vestavěná klávesnice od Applu QuickType vám nyní navrhuje emojis přímo při psaní, případně můžete v emotikona proměnit psané slovo poté, co na něj klepnete.

Nové emotikony v iOS 10

iOS 10 spolu s macOS Sierra a watchOS 3 nabízí více než stovku nových emotikonů a redesignovaných nejpopulárnějších smajlíků. V nabídce můžete nalézt postavičky členů rodiny nebo například „ženské verze“ sportovců, jako jsou cyklistky, plavkyně nebo stavební dělnice.

Noví emojis obsahují také 72 nových znaků, přidaných při aktualizaci Unicode 9.0. Apple s Unicode Consortium úzce spolupracuje, takže je velmi pravděpodobné, že se do jeho zařízení dostanou i další emotikony, odrážející rozmanitost po celém světe.

Jak trojnásobně zvětšit emotikonu

Pokud ve zprávě odesíláte samotný emotikon, Messenger jej pro příjemce trojnásobně zvětší. Je to výhodné především kvůli lepšímu zobrazení detailů emotikonů.

 • Přepněte na vestavěnou Emoji klávesnici a do pole pro zadání textu zadejte požadované emotikony.
 • Klepněte na „Odeslat“.

  Zadáte-li smajlík pomocí znaků, aplikace Zprávy ho odešle ve standardní velikosti.

Pokud posíláte maximálně tři emotikony v jedné zprávě, příjemci se zobrazí v trojnásobné velikosti. Posíláte-li více než tři emotikony, příjemce obdrží jejich standardní verzi. Vzhledem k velikosti emotikonů a rozdílnému postoji lidí k jejich používání vám doporučujeme nakládat s nimi uvážlivě, strategicky a střídmě.

Jak nahradit slova emotikonem

iOS 10 umožňuje uživatelům zaměňovat psané slovo za emotikony.

 • Začněte psát tak, jak jste zvyklí.
 • Klepněte a podržte klávesu s ikonou globusu v levém dolním rohu klávesnice a zvolte „Emotikony“.
 • Každé slovo, které bude možné nahradit emotikonem, uvidíte barevně zvýrazněné.fullsizeoutput_39a

 

 • Náhradu za „smajlíka“ pak provedete jediným klepnutím.fullsizeoutput_399

 

 • V některých případech vám vaše zařízení nabídne náhradu psaného slova emotikonem i bez klepnutí na přepínač klávesnice – jak na to, si ukážeme v dalším bodě tohoto článku.

Jak používat návrhy emoji

 • Chcete-li využívat automatických návrhů Emoji, jděte do Nastavení -> Obecné -> Klávesnice a zapněte možnost predikce.

fullsizeoutput_398

 • Predikci můžete také zapnout přímo na klávesnici, a to po dlouhém stisku přepínače klávesnic.
 • Přepněte na klávesnici QuickType a pište tak, jak jste zvyklí.
 • V průběhu psaní se vám návrhy emotikonů budou zobrazovat nad klávesnicí spolu s dalšími navrženými slovy.fullsizeoutput_397

 

 • Slovo bude nahrazeno po klepnutí na vybraný emotikon.

Doporučení jsou založena na tom, co jste již napsali, na nejpoužívanějších emojis a na frekvenci, s jakou specifické znaky používáte. Spolu s pravidelným používáním klávesnice QuickType bude systém provádět analýzu vašeho psaní a postupně zlepšovat návrhy emojis. Slovo „sledování“ však ve vás nemusí vyvolávat paniku – díky novému způsobu ochrany nebude vaše soukromí nijak narušeno. Diferenční soukromí můžete aktivovat například automatickým odesíláním diagnostických dat společnosti Apple.

 • To můžete provést v Nastavení -> Soukromí -> Diagnostika a využití dat.

Nestačí emotikony? Používejte samolepky!

Může se stát, že zkrátka nenarazíte na ten správný emotikon, který by vyjádřil vaše momentální pocity. Pro takové případy jsou tu samolepky ve Zprávách. Ze samostatného App Storu si můžete stáhnout obrovské množství samolepek nejrůznějších velikostí, tvarů a motivů. Najde se zde skutečně pro každého něco, takže se nemusíte bát, že byste pro sebe nenalezli ten správný balíček. Jednotlivé samolepky můžete libovolně zvětšovat, zmenšovat a otáčet obvyklými gesty ještě před jejich přidáním do konverzace. Samolepky ve Zprávách mohou být statické i animované a dají se zobrazit také na Macu či v Apple Watch.

Používání emojis ve vyhledávání Spotlight

Znaky emojis můžete používat i ve vyhledávání ve Spotlightu na vašem iPhonu, iPadu či iPodu touch. Zní to zvláštně? Ale skutečně to funguje: například po zadání emotikonu vlaku a jeho vyhledání v Mapách se vám zobrazí vlakové zastávky v okolí.

pujcovna-ipadu-logicworks